Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
piątek, 24 czerwca 2022 roku
Kategoria: Uroczystości

Koniec roku szkolnego, czyli początek wakacji :-) Fot. Sławomir Niedźwiecki

To był szczególny i trudny rok w życiu naszej szkoły. Najpierw zmagaliśmy się z pandemią, która odcisnęła wyraźne piętno, na stronie mentalnej, osobowościowej, psychologicznej zwłaszcza u uczniów. Z kolei również do naszej szkoły dotarła fala uczniów (uchodźców) z Ukrainy i Białorusi.

W niewyobrażalnie trudnej dla naszych sąsiadów sytuacji szkoła stworzyła uczniom ukraińskim i białoruskim możliwości kontynuowania edukacji, rozwoju i nawiązania przyjacielskich relacji z polskimi rówieśnikami. Uczniowie z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ich polscy koledzy otrzymali świadectw szkolne na zakończenie roku szkolnego. Na ostatnim zdjęciu fotorelacji z uroczystości, swoje świadectwa prezentują uczniowie z Ukrainy: Ewelina, Viktoria i Oleksandr.

Obecne czasy nie są zbyt łaskawe. Wakacje od dłuższego czasu były przerwą od pandemii, te będą pierwsze, które odbędą się w cieniu wojny. Tym bardziej przesyłamy mnóstwo ciepłych myśli i wsparcia. Życzymy Wszystkim wspaniałego letniego wypoczynku i pięknych wspomnień.  Niech wakacje będą czasem samorozwoju, czasu spędzonego z bliskimi i przyjaciółmi. Wracajcie z wakacji z naładowanymi bateriami, pełni nowych pomysłów, sił i mocy. Bezpiecznych wakacji. Widzimy się 1 września.

Fot. Sławomir Niedźwiecki