Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2018/2019

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
„(LEK)TURY DLA DUSZY”
poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 3-14 grudnia 2018 roku nasza szkoła włączyła się do akcji  „(LEK)TURY DLA DUSZY” organizowanej przez Białostockie Centrum Onkologii i Stowarzyszenie do Walki z Rakiem.
W zbiórce książek wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszego liceum. Udało nam się zebrać ponad 300 książek, które zostaną przekazane  na oddziały onkologiczne dla dorosłych i dla dzieci.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli książki.
Walery Skrundź
Katarzyna Ignatiuk


Wyjazd do Europarlamentu
niedziela, 16 grudnia 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Czy pamiętacie zeszłoroczny konkurs „Euroscola 2017”? Tak, to właśnie nasza klasa (obecna III D) zajęła wysokie, drugie miejsce tej edycji. Film „Obywatele Europy – twoje prawa w UE” przygotowany przez III D i Konrada Juźwiuka (absolwenta naszej szkoły) pod opieką pana Włodzimierza Wawulskiego i pani Iwony Anny Czyżyk stał się biletem na wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.


Czytaj więcej
Podziękowanie za (LEK)TURY DLA DUSZY
piątek, 14 grudnia 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 


Eliminacje okręgowe III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
sobota, 8 grudnia 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Łomży, w Wyższej Szkole Agrobiznesu odbyły się eliminacje okręgowe  III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Wcześniej obył się etap szkolny Olimpiady, który polegał na napisaniu pracy na jeden z poniższych tematów:

  1. Globalne i regionalne instrumenty zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego
  2. Operacje pokojowe Organizacji Narodów Zjednoczonych - zalety i wady
  3. Wpływ stosunków między USA a Rosją na działalność Rady Bezpieczeństwa ONZ
  4. Polska jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019 - szanse i wyzwania
  5. Terroryzm jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego

Czytaj więcej
START XIV EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
czwartek, 6 grudnia 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

6 grudnia uczniowie naszej szkoły:  Sandra Bowtruczuk, Dominika Kolenda, Jakub Korniluk, Ewelina Omelianowicz, Aleksandra Rogoza rywalizowali w etapie szkolnym XIV EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Hasło XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości: „Trendy na rynku kapitałowym”. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Bowtruczuk. Gratulujemy! Opiekunem uczniów jest Sławomir Niedźwiecki.


Czytaj więcej
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr Senior 2018
środa, 28 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 listopada 2018 uczniowie klasy II A: Bagiński Adrian, Jurczuk Nektariusz, Łopaciuk Patryk, Łukaszuk Katarzyna, Mieleszko Mateusz, Kryszpiniuk Gabriel, Stepaniuk Mateusz przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2018, aby pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wszyscy uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki punktowe, a najlepszym wynikiem może poszczycić się Katarzyna Łukaszuk, która uzyskała 82,75 pkt. Gratulujemy!


Czytaj więcej
"Niezwyciężeni 1918–2018"
wtorek, 27 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował konkurs „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej” w celu upamiętnienia osób, które zasłużyły się czynnie dla niepodległości Ojczyzny w okresie przed I wojną światową lub podczas jej trwania, a także w okresie walk orężnych polskich w latach 1918–1921 na obszarze Polski.


Czytaj więcej
II miejsce Naszego Liceum w Rankingu IT Szkoła w woj. podlaskim
wtorek, 27 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 26.11.2018.


Czytaj więcej
Zagłosuj w konkursie „Web design z IT Szkołą”
czwartek, 22 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Głosowanie internautów zostało zakończone. Dziękujemy za głosy na pracę Kasi Uśmiechnięty

Katarzyna Łukaszuk bierze udział w konkursie „Web design z IT Szkołą”. Tematem konkursu jest stworzenie projektu graficznego (layout’u) strony internetowej szkoły, do której uczęszcza uczeń. Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zarejestrowanych w programie IT Szkoła.  Prace można przeglądać i głosować na nie w galerii konkursowej. Głosowanie internetowe odbywa się w dwóch kategoriach głosujących: głosowanie użytkowników IT Szkoła i otwarte głosowanie internetowe. Funkcjonalność głosowania internetowego na prace konkursowe zostanie wyłączona w dniu 27.11.2018 r. o godz. 13.00.


Nasza szkoła brała udział w Bobrze
wtorek, 13 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 listopada 2018 uczniowie klasy II A brali udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr 2018, największym konkursie informatycznym organizowanym przez wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne i firmę Learnetic SA.


Samorząd Uczniowski przekazał na konto Fundacji "Pomóż Im" dwa tysiące osiemset złotych
poniedziałek, 12 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 8 listopada Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim przekazał na konto Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej Hospicjum dziecięce w Białymstoku dwa tysiące osiemset złotych. Przypomnijmy, że darowizna ta była możliwa dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej, pieniądze na ten cel były zbierane podczas kiermaszu ciast, który odbył się w naszej szkole. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim.

Samorząd Uczniowski


Konkurs historyczny "Polska Niepodległa"
poniedziałek, 12 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbył się konkurs historyczny "Polska Niepodległa". W I etapie, który odbył się 11 października udział brali wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich oraz zainteresowani uczniowie klas trzecich. Łącznie wzięło udział 147 uczniów. Najlepsi /32 osoby/ zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, który odbył się 6 listopada.


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy O HIV/AIDS
sobota, 10 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 05.11.2018 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bielsku Podlaskim odbył się powiatowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. W eliminacjach brali udział uczniowie z trzech szkół średnich powiatu bielskiego.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod  przewodnictwem Pani Marzenny Perzyny – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Błażej Jaroszewicz zwyciężył w konkursie "POLSKA... NASZA NIEPODLEGŁA"
poniedziałek, 5 listopada 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 5 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie V Konkursu Historycznego "POLSKA... NASZA NIEPODLEGŁA. W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018". W pierwszej części uroczystości odbyła się konferencja popularno-naukowa "Polskie drogi do niepodległości", podczas której zebrani mogli wysłuchać  Andrzeja Lechowskiego Dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i jego referatu „Białystok i Białostocczyzna w drodze do niepodległości” oraz Iwony Górskiej Kierownika Ośrodka Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa i referatu „Pomniki historii na Białostocczyźnie jako świadkowie walki Polaków o niepodległość”. Następnie odbyła się   GALA FINAŁOWA V KONKURSU  HISTORYCZNEGO "POLSKA... NASZA NIEPODLEGŁA". W prestiżowej kategorii "Test Wiedzy" na 525 uczniów biorących udział w konkursie zwyciężył uczeń  II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania   im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim Błażej Jaroszewicz, trzecie miejsce zajął Adrian Bagiński  a V miejsce i wyróżnienie otrzymał Szymon Denisiuk. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Wawulski


III miejsce Naszego Liceum w Rankingu IT Szkoła w woj. podlaskim
wtorek, 23 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Prezentujemy Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 23.10.2018


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >