Coś was łączy? Zrób test na HIV podczas Europejskiego Tygodnia Testowania - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Coś was łączy? Zrób test na HIV podczas Europejskiego Tygodnia Testowania
piątek, 27 listopada 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa podlaskiego włączyła się w realizację kampanii edukacyjnej zainaugurowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS ph „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”. Jednym z elementów powyższej kampanii jest Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV.

Głównym celem kampanii oraz Europejskiego Tygodnia Testowania jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

W Białymstoku w dniach 23 listopada-3 grudnia, test na HIV, anonimowo i bezpłatnie  można wykonać w  Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ul. Bema 2, lok. 010, 011 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17-30.

Dodatkowo testy w kierunku HIV możemy wykonywać przez cały rok w Punkcie Konsultacyjnym przy Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytety Medycznego w Białymstoku, przy ul. Żurawiej 14, pawilon C, niski parter.

Zapraszamy do udziału w konkursie na stronie:

https://www.facebook.com/wssebialystokWstecz