Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność
niedziela, 15 listopada 2015 roku
Kategoria: Pozostałe

13 listopada br., uczestniczyłem w Seminarium pt. „Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Seminarium zorganizowała Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie, organizator Olimpiady Przedsiębiorczości. Seminarium dotyczyło zagadnień  związanych z hasłem przewodnim XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które brzmi Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność”.

W trakcie seminarium omówiono następujące zagadnienia:

• Przewagi związane z technologiami zmieniającymi różne obszary przedsiębiorstwa (ze szczególnym uwzględnieniem rewolucji cyfrowej i nowych modeli e-commerce)
  • Wykorzystanie informacji w kreowaniu przewag konkurencyjnych
  • Marketing internetowy, prosumpcja i współczesne sposoby budowania relacji z klientami

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) jest najstarsza uczelnią ekonomiczną w Polsce, a zarazem jednym z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy alei Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.

Absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest burmistrz  Bielska Podlaskiego Pan Jarosław Borowski. Aktualnie studentem SGH jest absolwent naszej szkoły Piotr Szymczuk, znany być może niektórym jako bloger, komentator i znawca problematyki piłkarskiej.

Link do strony www SGH

Fot. Sławomir Niedźwiecki