Maturzyści rozpoczęli maraton egzaminacyjny - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Maturzyści rozpoczęli maraton egzaminacyjny
poniedziałek, 4 maja 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

4 maja maturzyści sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego na poziomie podstawowym. Abiturienci pisali o tym, jak wolna wola wpływa na los człowieka na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa (rozprawka: "Wola człowieka czy niekontrolowane siły decydują o losie ludzkim?"). Grupa, która wybrała drugi temat pisała interpretację wiersza "Ta jedna sztuka" poetki z USA Elizabeth Bishop.

Tegoroczni licealiści są pierwszym rocznikiem, który uczył się zgodnie z nową podstawą programową. Matura ustna z języka polskiego w tym roku po raz pierwszy zdawana będzie na nowych zasadach. Uczniowie nie przygotowują już prezentacji, ale będą losowali temat przygotowany przez CKE, a dotyczący problemu związanego z tekstem kultury. Następnie maturzysta po ok. 15 minutach przygotowania ma wygłosić monolog dotyczący zagadnienia. Potem komisja egzaminacyjna będzie zadawać pytania dotyczące omawianego problemu.

Ostatnie chwile przed maturą z języka polskiego.

Fot. Sławomir NiedźwieckiWstecz