Dni otwarte dla uczniów gimnazjum - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dni otwarte dla uczniów gimnazjum
wtorek, 31 marca 2015 roku
Kategoria: Uroczystości

31 marca w naszej szkole odbyły się dni otwarte dla uczniów gimnazjum. Pierwsi goście przybyli o  godzinie 16. Uczniowie oraz nauczyciele chcieli pokazać same dobre strony naszej szkoły (oczywiście tylko takie mamy).

W każdej sali przygotowano stoiska reprezentujące dane przedmioty. Do zachęcania gimnazjalistów zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, którzy starali się przekazać atuty naszej szkoły od strony naukowej. Nie zabrakło także występów szkolnych zespołów Wianku i Spadczyny, które zachęcały przyszłych licealistów cudownymi wykonaniami piosenek. Najwięcej zainteresowania z całą pewnością wzbudził kącik kulinarny, przygotowany przez uczniów. W taki sposób licealiści przekonywali młodszych kolegów, że w naszej szkole nigdy nie będą głodni. Zaprezentowaliśmy się także w osiągnięciach sportowych, których także nam nie brakuje. Jednym z najważniejszych założeń dni otwartych II LO było pokazanie tradycji i kultury białoruskiej. To udało nam się także, gdyż w szkole rozbrzmiewała białoruska muzyka, a wchodzących gości witali uczniowie w tradycyjnych białoruskich strojach.    Założeniem tej imprezy było pokazanie wszechstronności i oryginalności naszej szkoły, jeżeli chodzi o kulturę oraz naukę. II LO ma wiele osiągnięć  w licznych dziedzinach, więc naprawdę ma się czym pochwalić. Licealiści sprostali zadaniu i najlepiej jak tylko potrafili przekonali młodszych kolegów, że warto być uczniem naszej szkoły. Tak więc po dzisiejszym dniu oczekujemy ogromnej ilości napływających podań.

Aleksandra Warszycka

Fot. Marta Gajko, Ula Lipato