25 marca świętowaliśmy Dzień Niezależnej Białorusi. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

25 marca świętowaliśmy Dzień Niezależnej Białorusi.
środa, 25 marca 2015 roku
Kategoria: Uroczystości

Z tej okazji szkoła została udekorowana tematycznymi plakatami i białoruskim flagami.

Fotoreportaż Magdaleny Martynowicz

Fotoreportaż Uli Lipato

Zdjęcia z dyktanda

Uczniowie klas pierwszych brali udział w turnieju. Rywalizowali w następujących konkurencjach: zaśpiewanie hymnu szkoły, prezentacja klasy, inscenizacja bajki białoruskiej, wykonanie plakatu „Białoruś w moich oczach”, konkurencja sportowa.  Najlepsza okazała się klasa I B.
Klasy drugie pojechały do Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach. Uczniowie spotkali się z profesorem Olegiem Łatyszonkiem, który wygłosił wykład nt. powstania niepodległego państwa białoruskiego. Obejrzeli również filmy autorstwa Radka Dąbrowskiego o Jerzym Turonku (biał. Юры Туронак i Mikołaju Buszko. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku.
Uczniowie klas trzecich mogli spróbować swoich sił w białoruskim dyktandzie, które przygotował i podyktował redaktor Białoruskiego Radia Racja Źmicier Kościn.