Przełamywanie stereotypów dotyczących ról kobiet i mężczyzn w rodzinie i na rynku pracy - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 22 marca 2015 roku
Kategoria: Pozostałe

Tematyką ostatnich lekcji wiedzy o społeczeństwie w klasach I A, I B, I C, I D oraz godziny wychowawczej w kl. III A było przełamywanie stereotypów dotyczących ról kobiet i mężczyzn w rodzinie i na rynku pracy, znaczenie polityki równości szans kobiet i mężczyzn w procesie wyboru ścieżki kształcenia i zawodu oraz upowszechnienie możliwych form godzenia życia rodzinnego i osobistego wśród młodzieży.

Uczniowie zwiększyli wiedzę na temat znaczenia polityki równości szans kobiet i mężczyzn w procesie wyboru ścieżki kształcenia, zawodowej i życiowej,

• uświadomili sobie istniejące stereotypy dotyczące ról kobiet i mężczyzn w rodzinie i na rynku pracy i dowiedzieli się, jak je należy przełamywać,
  • poznali dobre i złe praktyki w obszarze równości szans kobiet i mężczyzn,
  • poznali korzyści wynikające z równego dostępu do zatrudnienia kobiet i mężczyzn,
  • poznali rozwiązania na rzecz godzenia życia rodzinnego i zawodowego, w tym poprzez wykorzystanie elastycznych form zatrudnienia.

Na stronie www.rownykomiks.pl znajdują się dodatkowe materiały oraz komiks w wersji online. Jest też ankieta, której wypełnienie pozwoli na udział w losowaniu m.in. tableta i roku darmowych studiów w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.