Wycieczka do Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wycieczka do Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie.
środa, 17 grudnia 2014 roku
Kategoria: Pozostałe

W dniu 3 grudnia odbyła się wycieczka szkolna uczniów klasy IA i ID. Młodzież uczestniczyła w warsztatach naukowo-artystycznych w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie.

Doskonale połączono przekaz naukowy o energii termojądrowej ze sztuką teatralną na podstawie "Satyr" Ignacego Krasickiego. Młodzież miała okazję zobaczyć największy w Europie generator plazmowy PF-1000 oraz Laboratorium Plazmowych Silników Satelitarnych.
Bardzo ciekawym punktem programu wycieczki było również zwiedzanie niedawno otwartego Muzeum Żydów Polskich.
Wycieczka zakończyła się projekcją filmu "Interstellar", który oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z możliwością podróżowania w innym wymiarze czasoprzestrzennym.

Opiekunami grupy byli pani Irena Trojanczuk, pani Eugenia Kruk oraz pan Ireneusz Krasowski.

Fot. Grzegorz Ignatowicz