DNI DAWCY SZPIKU W BIELSKU PODLASKIM - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

DNI DAWCY SZPIKU W BIELSKU PODLASKIM
wtorek, 28 października 2014 roku
Kategoria: Pozostałe

Fotoreportaż Marty Gajko i Uli Lipato

W dniach 26-27 października w naszej szkole odbyła się akcja Dni Dawcy Szpiku. Przy tej okazji zbierane były także pieniądze na rzecz rodziny chorej na białaczkę trzyletniej Amelki. Podczas akcji można było się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku, co zajmowało kilka minut.

Oprócz tego uczestnicy mogli wziąć udział w loterii, a także kupić ciasto na kiermaszu ciast. Cały dochód ze sprzedaży losów i ciast został przekazany rodzinie chorej dziewczynki. Oprócz tego zostały przeprowadzone licytacje, z których dochód został przeznaczony na ten sam cel. Akcji towarzyszyły koncerty znanych zespołów, m.in. grupy Server, a także szkolnego zespołu Wianok. Wolontariuszom udało się zebrać pokaźną sumę funduszy, które zostały przekazane rodzinie Amelki. Zarejestrowano ponad siedemdziesięciu potencjalnych dawców szpiku. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski- Jarosław Borowski, Pani Wójt gminy Bielsk Podlaski- Raisa Rajecka, a także Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk. Przeprowadzenie tego typu akcji nie byłoby możliwe dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy. Jednak przede wszystkim dziękujemy i podziwiamy główną organizatorkę oraz koordynatora akcji, uczennicę klasy III B Martę Sorokin, która podjęła się tego nie lada wyzwania. W organizacji imprezy Marcie pomogli także wolontariusze z naszej szkoły. Mamy nadzieję na kolejna takie akcje w przyszłości.

Aleksandra Warszycka