WARSZTATY ROZPOZNAWANIA ZACHOWAŃ NARKOTYKOWYCH I DOPALACZOWYCH - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

WARSZTATY ROZPOZNAWANIA ZACHOWAŃ NARKOTYKOWYCH I DOPALACZOWYCH
poniedziałek, 20 października 2014 roku
Kategoria: Pozostałe

20 października rodzice i nauczyciele uczestniczyli w „WARSZTATACH ROZPOZNAWANIA ZACHOWAŃ NARKOTYKOWYCH I DOPALACZOWYCH”.

Treścią warsztatów była charakterystyka najczęściej stosowanych substancji narkotykowych i dopalaczowych; wpływ substancji na zachowania, zdrowie somatyczne i psychiczne; rozpoznawanie zachowań ponarkotykowych; podstawowe zasady postępowania z osobą znajdującą się pod wpływem substancji psychoaktywnych; sugestie w sprawie stosowania testów narkotykowych w szkole – zasady; praca profilaktyczna nauczyciela i pracowników szkoły; rola pedagoga w profilaktyce narkotykowej. Warsztaty prowadził dr hab. prof ndzw. Mariusz Jędrzejko, pedagog społeczny i socjolog.

Fot. Sławomir Niedźwiecki