Wycieczka na Białoruś - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczka na Białoruś
poniedziałek, 16 czerwca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Dnia 9.06.2014 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz I i II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim wyjechali na pięciodniową, zorganizowaną, przez Panią Annę  Brzozowską, wycieczkę na Białoruś, do Mińska.

Tuż po przybyciu do stolicy, w Teatrze Dramatycznym w Mińsku obejrzeliśmy spektakl zrealizowany na podstawie dzieła Janki Kupały pt.: „Rozrzucone gniazdo”. Następnego dnia odwiedziliśmy Narodowy Akademicki Teatr Wielki Opery i Baletu, gdzie wystawiano operę pod tytułem „Sewilski cyrulik”. Potem pojechaliśmy do Biblioteki Narodowej. Środę zaczęliśmy od zakupów na Rynku Komarowskim. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w stolicy było Muzeum Historyczne, gdzie obejrzeliśmy ciekawą wystawę dotyczącą historii Białorusi od epoki kamiennej aż po XVIII wiek. Po wyjściu z muzeum od razu udaliśmy się na wycieczkę po mieście – obejrzeliśmy kościoły i cerkwie oraz inne miejsca charakterystyczne dla białoruskiej metropolii. W czwartek spacerowaliśmy po Ogrodzie Botanicznym i bawiliśmy się w położonym niedaleko wesołym miasteczku, a wieczorem poszliśmy do teatru na sztukę współczesną pod tytułem „Translations”. Ostatniego dnia naszej wycieczki pożegnaliśmy Mińsk i wyruszyliśmy do Nieświeżu i Miru, aby zwiedzić tamtejsze cudowne zamki, perły architektury białoruskiej.

To była bardzo udana wycieczka, podczas której zobaczyliśmy wiele miejsc, poznaliśmy ciekawych ludzi i wzbogaciliśmy się o nowe, niesamowite doświadczenia. Było nam bardzo trudno opuścić Mińsk, ale mamy nadzieję, że uda nam się wrócić tam jeszcze nieraz.  

Ewa Owerczuk

Fotoreportaż Mariusza BalanoWstecz