Rajd rowerowy Bielsk Podlaski- Dubicze Cerkiewne - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Rajd rowerowy Bielsk Podlaski- Dubicze Cerkiewne
sobota, 24 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

W dniach 20-21 maja 2014 roku uczniowie klas I i II pod opieką prof. Eugeniusza Bedeniczuka udali się na rajd rowerowy Bielsk Podlaski- Dubicze Cerkiewne. Trasa rajdu nie należała do najkrótszych i najłatwiejszych lecz nie było osoby, która nie jechałaby z uśmiechem na ustach.

Po wyjeździe z Bielska Podlaskiego o godzinie 9:00 skierowaliśmy się w stronę Orli, gdzie dołączyliśmy do drugiej grupy i po krótkiej przerwie wspólnie ruszyliśmy w stronę Dubicz Cerkiewnych. Na miejscu zakwaterowaliśmy się w Pensjonacie Koral w centrum wsi. Do dyspozycji mieliśmy czteropokojowy dom, miejsce do grillowania, gry w siatkówkę. Do zalewu mieliśmy 10 minut drogi rowerem, a w pobliżu znajdowały się dwa sklepy spożywcze. Po rozpakowaniu się nie mogliśmy się oprzeć pokusie i nie pojechać nad zalew i nie wejść do wody. Woda, która początkowo sprawiała wrażenie chłodnej nie powstrzymała nas. Gdy wróciliśmy do pensjonatu zgłodnieliśmy i postanowiliśmy rozpalić grill. Mimo początkowych trudności i niesprzyjającej pogody chłopcom z pomocą prof. Bedeniczuka udało się go rozpalić i mieliśmy pyszną kolację. Po przespanej nocy, pełni sił, lecz bardzo niechętnie pełni wspomnień opuszczaliśmy pensjonat z myślą że jeszcze tam wrócimy!

Ewa Korolko

FotoreportażWstecz