Matura z języka białoruskiego 2014 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Matura z języka białoruskiego 2014
piątek, 23 maja 2014 roku
Kategoria: Pozostałe

127 absolwentów Naszej Szkoły zdawało w dniu 23 maja br. obowiązkowy egzamin z języka białoruskiego.

– Jest to takie symboliczne zamknięcie egzaminów maturalnych – mówi pan dyrektor Andrzej Stepaniuk. – W tym roku bardzo ładnie złożyło się, że rozpoczęliśmy pierwszy dzień językiem ojczystym, czyli polskim. A kończymy drugim dla nas ojczystym, czyli białoruskim. To zwieńczenie naszej trzytygodniowej pracy w maju. A z drugiej strony – naszej pracy w nauczaniu języka i literatury białoruskiej.

W Naszym Liceum egzamin z białoruskiego dotyczy w tym roku 131 uczniów. Z tym, że czworo spośród nich było z niego zwolnionych jako laureaci i finaliści olimpiady języka białoruskiego.

Fot. Sławomir Niedźwiecki