Dzień przedsiębiorczości w KPP w Bielsku Podlaskim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dzień przedsiębiorczości w KPP w Bielsku Podlaskim
piątek, 11 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Dnia 2 kwietnia odbył się „Dzień przedsiębiorczości” i my jako młodzi ludzie mieliśmy okazję poznać pracę policjantów. Przybyliśmy na godzinę 9, zaproszono nas do świetlicy gdzie przywitał nas Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim insp. Wojciech Rutkowski, który omówił nam pracę policji.

Następnie prowadzący spotkanie funkcjonariusze przedstawili nam zadania i specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach. Mieliśmy możliwość obejrzenia sprzętu używanego przez policjantów do codziennej służby. Kolejnym punktem było zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń komendy, zaczynając od gabinetu Komendanta Powiatowego Policji, poprzez stanowisko kierowania, areszt, po siłownię służącą policjantom do podnoszenia sprawności fizycznej. Poznaliśmy także tajniki pracy technika policyjnego, w tym daktyloskopii. Na zakończenie zaprezentowano motocykle służące policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego do codziennej służby. Wizyta wzbudziła w nas duże zainteresowanie i większość wyraziła chęć związania swojej przyszłości z mundurem policyjnym.

Marta Dudicz

fot. KPP Bielsk PodlaskiWstecz