XI edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XI edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości
niedziela, 6 kwietnia 2014 roku
Kategoria: Pozostałe

2 kwietnia br. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem ODP było poznanie przez uczniów specyfiki różnych zawodów, wymagań stawianych przez pracodawcę, potrzebnych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku.

"Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.  Nasi uczniowie odbywali praktyki w następujących miejscach:

• Apteka Maria Niewińska
  • Arhelan Burzyńscy Spółka Jawna
  • Avans sklep AGD i RTV
  • Indywidualna Praktyka Pielęgniarska
  • Komenda Powiatowa Policji
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • MEG Firma Produkcyjno-Handlowa
  • Multi-Dent Marzanna Dąbrowska
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Fidos" S.C.
  • Przedszkole Niepubliczne Nr 1
  • Przedszkole Nr 3, Nr 7
  • Roxy Studio Kamil Zawadzki
  • Salon urody
  • Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim
  • Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczno-Protetyczna "Laserodent"
  • "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców
  • Urząd Miasta Bielsk Podlaski
  • Zespół Szkół w Boćkach

Uczniowie mogli doświadczyć pracy na następujących stanowiskach: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pomoc stomatologiczna, pomocnik inspektora, pomoc kosmetyczki, asystent fotografa, nauczyciel  wspomagający, opiekunka dziecięca, opiekunka grupy 5-latków, asystent pielęgniarki, asystentka stomatologiczna, pomocnik krawcowej, pomoc administracyjna, higienistka stomatologiczna, asystent kasjera, asystent kierownika ds marketingu i reklamy, asystent technika farmacji, asystent księgowej.

Fot. Urząd Miasta Bielsk Podlaski

W ramach udziału w programie pięć uczennic II LO z BJN zapoznało się ze strukturą organizacyjną i pracą Urzędu Miasta Bielsk Podlaski. Poprzez odbyte praktyki uczennice miały możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do zajmowania stanowiska urzędnika. Po zapoznaniu się ze strukturą organizacyjną urzędu i pracą wszystkich referatów dziewczęta udały się na przydzielone stanowiska, gdzie do końca praktyki pozostawały pod opieką indywidualnych opiekunów. Uczennice spotkały się również z Pełniącym Funkcję Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosławem Borowskim oraz Sekretarz Miasta Tamarą Korycką.

W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Naszej Szkoły serdecznie dziękujemy za umożliwienie młodym ludziom odbycia praktyk w ramach programu „Dzień przedsiębiorczości”.