Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS
czwartek, 13 lutego 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test –
akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Zbliżają się WALENTYNKI, święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję, która ma zachęcać młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.
Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.  
Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Walentynkowym prezentem dla kogoś bliskiego może być też podkładka pod kubek z tym samym motywem.
Autorką projektu graficznego jest Ida Kwaśnica, uczennica liceum plastycznego w Zielonej  Górze, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu, Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test jest Kacper Lasota – uczeń gimnazjum w Kwidzynie. Uczniowie ci byli laureatami konkursu zorganizowanego w ubiegłym roku przez Krajowe Centrum ds. AIDS.


Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
W Bielsku Podlaskim
Magdalena Leszczyńska

W załączeniu:
projekt graficzny pocztówki i podkładki.Wstecz