„Razem tworzymy lepszy Internet” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

„Razem tworzymy lepszy Internet”
sobota, 8 lutego 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

11 lutego 2014 r. w prawie 100 krajach na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”) ma zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. 

Więcej informacji na stronie: http://www.saferinternet.pl/pl/co-to-jest-dbi

Naszą inicjatywą jest strona internetowa, gdzie przedstawiamy działania jak ustrzec młodych użytkowników Internetu przed tym, co demoralizuje, promuje cyberprzemoc, szkodliwe treści oraz to jak być efektywnym rodzicem, nauczycielem i opiekunem w cyberprzestrzeni.

Adres strony: http://lozbjn.edu.pl/bi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wstecz