Akcja pobierania krwi w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Akcja pobierania krwi w Naszej Szkole
czwartek, 19 grudnia 2013 roku
Kategoria: Pozostałe

19 grudnia 2013r. ambulans do pobierania krwi zaparkował przy naszej szkole. Do akcji oddawania krwi mogli przyłączyć się uczniowie klas III i nauczyciele.

Oddając krew ratujemy zdrowie i życie. Oddając 450 ml krwi - a tyle właśnie się pobiera - jedna osoba może uratować cztery noworodki! Możemy pomóc innym ludziom bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Możemy przekazać płynne życie. Są też dodatkowe profity płynące z zostania honorowym dawcą krwi. Po pierwsze, dzień oddania krwi jest wolny od pracy lub szkoły.
Po wszystkim dostajemy czekolady (równowartość 4.500 kcal). Oddawanie krwi można również odliczyć od dochodu w zeznaniu rocznym. Nie ma różnicy, czy decydujemy się oddać krew z pobudek czysto altruistycznych, czy też z innych powodów. Liczy się sam gest i osoby, które można tym gestem uratować!

Na zdjęciach nasi bohaterowie ratujący zdrowie i ludzkie życie.

Fot. Anna Kubajewska