Teraz Oni nam zagrali :) - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Teraz Oni nam zagrali :)
poniedziałek, 4 listopada 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Uczestnicy projektu „Teraz My gramy”. Fot. Marta Panasiuk

W dniach 23 – 24 października 2013r. uczniowie z grupy teatralnej ,,Dziesiątka” z II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim  w ramach projektu ,,Teraz My gramy” wybrali się na dwudniowy objazd teatralny po Warszawie pod opieką Pani Alicji Nidae i Pani Aliny Dębowskiej.

Pierwszego dnia obejrzeliśmy spektakl muzyczny „Polita” – o opowieść o znanej polskiej aktorce teatralnej i filmowej – Poli Negri. Show wywarło na nas ogromne wrażenie, a to był dopiero początek, ponieważ już godzinę po zakończeniu pierwszego spektaklu, trafiliśmy na kolejny, tym razem do Teatru Rampa na przejmujący spektakl ,,Pod Akcjami” na podstawie dramatu Iwaszkiewicza. Była to trzymająca w napięciu historia o młodych ludziach działających w podziemiu podczas II wojny światowej. To również opowieść o dylematach moralnych i wyborach mających wpływ na ludzkie życie. Szczególnie było to widoczne w przypadku głównego bohatera Józia, młodego chłopaka z AK, który musiał wykonać wyrok na dziewczynie współpracującej z okupantem. Niestety, okazało się, że jest w niej zakochany. Świetna gra młodych aktorów oraz znanego nam doskonale aktora Marka Frąckowiaka wzbudziła w nas  tyle emocji i uczuć, że wystarczyło ich jeszcze na wiele godzin. Po nocy spędzonej w hotelu, pełni sił i gotowi na nowe wrażenia odwiedziliśmy Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, po której oprowadził nas jej absolwent Przemysław Wyszyński. Ta wizyta z pewnością na długo zapadnie w naszą pamięć, ponieważ nie tylko zostaliśmy ciepło przyjęci, ale także mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z baletu i szermierki. Ważnym dla nas przeżyciem była możliwość przyjrzenia się pracy znanego reżysera Cezarego Morawskiego pracującego nad spektaklem w teatrze Akademii.

Sam wyjazd był dla nas wspaniałą przygodą i cennym doświadczeniem. Zobaczyliśmy, że studia aktorskie to nie bułka z masłem, ale często wręcz ciężka fizyczna harówka. Swoją drogą, ciekawe ilu z nas zdecyduje się na wybór tej ścieżki życia?

Projekt „Teraz My gramy”  realizowany przez Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w ramach programu „PZU z KULTURĄ” ze środków finansowych Fundacji PZU.

 Wstecz