Owoce, warzywa i soki są na 5! Promocja programu w naszej szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Owoce, warzywa i soki są na 5! Promocja programu w naszej szkole
czwartek, 22 kwietnia 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe

[ Fotoreportaż ]

Porady dla każdego

Uroda
Spotykasz dawno niewidzianą koleżankę i nie możesz wyjść z zachwytu nad jej pięknym wyglądem. Nie masz bynajmniej na myśli jej ubrania, ale skórę i włosy. Zastanawiasz się, jak ona to robi, że czas zatrzymał się dla niej w miejscu. Mamy dla Ciebie kilka ciekawostek i porad, abyś i Ty mogła zachwycać innych.

5 kolorów zdrowia
Czy wiesz, że w kolorach warzyw i owoców drzemie ich zdrowotna siła? Im bardziej intensywny kolor, tym więcej korzystnych substancji. Zawarte w roślinach barwniki chronią organizm przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkodzenia komórek i tkanek.

Mamo ja tego nie lubię
Ileż razy słyszymy to zdanie podając dziecku warzywa lub owoce? Zastanawiamy się, dlaczego nasza pociecha tak gwałtownie i nerwowo reaguje na brokuły, brukselkę, fasolkę szparagową, pomarańcze czy też kiwi. Wiemy przecież doskonale, że warzywa i owoce to kopalnia witamin i minerałów, ale jak przekonać do tego nasze dziecko?

Ewolucja a nie rewolucja
Dobre jedzenie to przyjemność, której nie potrafimy sobie odmówić. Odżywia ciało i daje energię potrzebną każdego dnia, pod warunkiem, że towarzyszy mu umiar i odpowiedni dobór składników.

Źródło i więcej informacji na ten temat: www.5razywarzywaiowoce.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy:

[ Fotoreportaż ]