"Poznawaj Amerykę" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

"Poznawaj Amerykę"
wtorek, 8 października 2013 roku
Kategoria: Pozostałe

Rusza XI edycja konkursu internetowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznawaj Amerykę”. Do wygrania atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, staż w American Chamber of Commerce w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów.

W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport. Liczbę prawidłowych odpowiedzi liczy komputer. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań w tej części zostaną przedstawione na stronie konkursu w momencie opublikowania tematów prac pisemnych. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Collegium Civitas w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia.

Więcej szczegółów można znaleźć  na stronę  www.know-america.org