Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Naszej Szkole
poniedziałek, 2 września 2013 roku
Kategoria: Uroczystości

Wakacje za nami.  Dziś, 2 września podczas uroczystego apelu pan dyrektor Andrzej Stepaniuk oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny 2013/2014. Kolejny rok wytężonej pracy, nadziei i oczekiwań oraz nowych obowiązków.

Uczniowie klas II będą uczyć się zgodnie z nową podstawą programową. W zwiększonym wymiarze godzin będą mogli uczyć się od dwóch do czterech przedmiotów. Do wyboru mają: język polski, matematykę, języki obce, historię, geografię, fizykę, chemię, wiedzę o społeczeństwie, informatykę, historię sztuki, historię muzyki, język łaciński i kulturę antyczną oraz filozofię. Nowością są także obowiązkowe przedmioty uzupełniające, dobierane według zasady: jeżeli uczeń nie wybierze zajęć rozszerzonych z geografii, biologii, fizyki czy chemii - w jego planie nauczania pojawi się przyroda, jeśli nie wybierze historii - przez dwa lata będzie poznawał dzieje Polski i świata na przedmiocie historia i społeczeństwo. Niezależnie od tego wszyscy uczniowie nadal będą obowiązkowo uczyć się języka polskiego, matematyki i języków obcych. Zmiana w programie nauczania przełoży się na maturę - egzaminy w nowej formule po raz pierwszy odbędą się w 2015 roku.

Oby ten rok szkolny był dla wszystkich rokiem sukcesów i poczucia dumy ze zrealizowanych zadań.

Fotoreportaż z uroczystości

Zdjęcia Urszula Lipato