Wycieczka do Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wycieczka do Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży
czwartek, 23 maja 2013 roku
Kategoria: Pozostałe

21 maja klasy IB i IID pojechały do Instytutu Biologii Ssaków, znajdującego się w Białowieży.

Na miejscu obie klasy mogły wysłuchać wykładów pracowników IBS, a także osób współpracujących z Instytutem. Po wykładach odbyły się zajęcia praktyczne, gdzie każdy z uczestników mógł dowiedzieć się czym zajmuję się dendrochrobiologia, czy poznać kształt różnych pyłków drzew, a nawet zobaczyć jak dawniej wyglądała praca strażników Puszczy Białowieskiej i poczuć się jak oni. Oczywiście nie zabrakło także poczęstunku, który wzmocnił uczniów przed udziałem w zajęciach praktycznych. Mimo iż zmęczeni, wszyscy wrócili zadowoleni z owego dnia. Były to przyjemne lekcje, z których uczniowie wiele wynieśli i zapamiętali. Oby czekało nas więcej takich wyjazdów.

Aleksandra Warszycka

fot. Urszula Lipato