Grupa uczniów z IILOzBJN wraz z nauczycielami uczestniczyła w uroczystościach z okazji Dnia Woli w Białymstoku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 26 marca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości
Główne uroczystości Dnia Woli czyli Dnia Wolności odbyły się w Białymstoku w "Spodkach" przy ul. św. Rocha o godz. 18:00. Zorganizował je Związek Białoruski RP.
W programie był m.in pokaz filmu dokumentalnego „Generał nieskończonej wojny” o gen. Stanisławie Bułaku- Bałachowiczu, barwnej postaci w polskiej i białoruskiej historii. Reżyser Siarhiej Iskau i autor scenariusza Uadzimir Chalip szukali odpowiedzi na pytanie, kim był, za co walczył i jak zginął, gen. Stanisławie Bułaku-Bałachowiczu – człowiek, którego los związany były z polską i białoruską historią.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody osobom, które wniosły znaczny wkład w rozwój białoruskiej kultury w ostatnim roku. Z satysfakcją informujemy, że wśród wyróżnionych znalazł się dyrektor IILOzBJN Pan Andrzej Stepaniuk. Gratulujemy.