25 сакавіка - Дзень Волі - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

25 сакавіка - Дзень Волі
czwartek, 25 marca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości
Obrazek
Tradycyjnie w naszym Liceum odbyły się uroczystości związane z Dniem Niezależnej Białorusi. W tym dniu uczniowie i nauczyciele spotkali się z ludźmi, którzy włożyli wielki wkład w pracę naszej szkoły: panem Aleksym Karpiukiem - wieloletnim dyrektorem Liceum, oraz panią Zenaidą Demianiuk, która przez ponad 30 lat była nauczycielką języka białoruskiego.

Obrazek
Spotkanie rozpoczęło się wyświetleniem zdjęć, ukazujących najważniejsze momenty z historii szkoły oraz odczytaniem fragmentów artykułów prasowych dotyczących zaproszonych gości.

Następnie pan Aleksy Karpiuk i pani Zenaida Demianiuk podzielili się swoimi wspomnieniami, związanymi z pracą w naszym Liceum.

Obrazek
Kolejnym punktem uroczystości była wystawa twórczości pani Zenaidy Demianiuk. Jej wyszywane prace wzbudziły podziw u wszystkich uczestników spotkania.

Obchody w murach szkoły zakończyły się pokazem filmów białoruskich.

Zdjęcia z uroczystości

Radio Racja o uroczystościach w II LOzBJN