Nowe technologie w naszej szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nowe technologie w naszej szkole
wtorek, 22 maja 2012 roku
Kategoria: Pozostałe

W dniu 22.05.2012 uczniowie kl. I A I i II A wzięli udział w szkoleniu z najnowszych technologii – Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live.

Dnia 22 maja w godzinach 9.30-14.00 w naszej szkole odbyła się realizacja projektu "Szkoła Nowych Technologii". Projekt  adresowany był do uczniów kl. I A i II A.  „Szkoła Nowych Technologii” jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Organizatorami projektu są partnerzy strategiczni: firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

W ramach projektu Szkoła Nowych Technologii zainteresowani uczniowie otrzymają bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phone Dev Tools), założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach). Istnieje również możliwość wzięcia udziału w konkursie technologicznym dla młodzieży.