Wystąpienie dyrektor Joanny Jakimiuk z okazji inauguracji roku szkolnego w II LOzBJN - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

poniedziałek, 2 września 2024 roku
Kategoria: Uroczystości

Fot. Piotr Jarmocik

„Drodzy  Pierwszoklasiści!  Dziękuję, że wybraliście nasze liceum. Wszyscy wiemy, że przez dobrą szkołę wiedzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. W naszej placówce macie możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy. Mam nadzieję, że szybko się tu zaaklimatyzujecie i  II LO stanie się dla Was drugim domem. Wierzę również, że będziecie mogli realizować tutaj swoje cele i spełniać marzenia. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć  na pomoc moją, nauczycieli, pracowników szkoły oraz starszych klas.

Drodzy Uczniowie! Wakacje, choć tak piękne, dobiegły końca, a my spotykamy się, by rozpocząć nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na nowo podjąć trud nauki i stawić czoła wyzwaniom.

Drodzy maturzyści! To ważny czas, czas wyborów, czas intensywnej nauki, czas zmierzenia z własnymi możliwościami!! Będziemy Was w tym wspierać.

Mam nadzieję, że szkoła, w której jesteśmy, którą każdy z nas wybrał na miejsce swojej nauki czy pracy, będzie takim, gdzie każdy będzie czuł się dobrze, miejscem, w którym pamięta się o tradycji i historii tej placówki. Pokażmy wszyscy, że  fundamenty, na których zbudowana została ta szkoła, nie zostały zburzone i każdy z Was będzie kiedyś dumnie mógł powiedzieć: „ukończyłem/am liceum z białoruskim językiem nauczania”. Chciałabym również, aby nasza  szkoła i my wszyscy, dotykali nowoczesności i współczesności, we wszystkich tego wymiarach. Jeżeli będziemy współpracować-  Wy uczniowie, rodzice i my- nauczyciele, z całą pewnością uda nam się zrobić wiele fantastycznych rzeczy. Zachęcam was do nauki, do startu w konkursach i olimpiadach, które jak wiecie dają wiele możliwości.

Drodzy Uczniowie! U progu nowego roku szkolnego wierzcie w siebie i swoje możliwości!

Dyrektor II LO z BJN Joanna Jakimiuk