Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024_2025 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024_2025
poniedziałek, 2 września 2024 roku
Kategoria: Uroczystości

fot. Piotr Jarmocik

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza zainaugurowała dziś rok szkolny z starostą bielskim Sławomirem Jerzym Snarskim.

Uroczystość prowadzona była przez nowo wybraną dyrektor szkoły Joannę Jakimiuk.

Dyrektor Joanna Jakimiuk w swoim wystąpieniu podkreśliła rangę i znaczenie II Liceum Ogólnokształcącego w regionie apelując do młodzieży, by dumnie nosiła miano jej absolwenta. – Chciałabym również, aby nasza szkoła i wy wszyscy dotykaliście nowoczesności i współczesności we wszystkich tego wymiarach – zwracała się do uczniów dyrektor. – Jeżeli będziemy współpracować, wy – uczniowie, my – nauczyciele oraz rodzice, z całą pewnością uda się zrealizować wiele fantastycznych rzeczy. Zachęcam was do nauki, do startu w konkursach i olimpiadach, które jak wiecie, dają wiele możliwości.

Do młodzieży zwrócił się również starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski. Swoje wystąpienie rozpoczął żartobliwym pytaniem, czy chciało się im wracać po wakacjach do szkoły. Na wesoło przyjął negatywną odpowiedź uczniów. Następnie wyjaśniał uczniom zalety edukacji. – Jest ona po to, żeby poznawać świat, żeby wykorzystywać swoje możliwości. I bardzo ważne – żeby spotkać na  swojej drodze dobrych nauczycieli, rozumiejących rodziców, którzy wspierają wasz wysiłek w edukacji, i dobry klimat w klasie z wykładowcami, którzy dzisiaj powiedzą wam to, co będziecie chcieli usłyszeć za 20-30 lat. Nie zmarnujcie tu i teraz, bądźcie ciekawi świata, odkrywajcie swoje talenty, wychodźcie na zewnątrz nie zamykając się w klasie. Ta szkoła pokazała, że można być najlepszym w kraju, jeżeli chodzi o zdawalność matur i olimpiad. To jest wasz cel. Musicie rozumieć świat, bo jeśli tego nie zrobicie, nie odnajdziecie się w nim.

Starosta na zakończenie wystąpienia złożył życzenia nauczycielom i uczniom na rozpoczynający się rok szkolny, przede wszystkim satysfakcji z nauki i pracy.

Wzruszającym momentem były podziękowania nowego dyrektora szkoły dla Włodzimierza Wawulskiego, w ostatnim czasie kierującego placówką. Z rąk uczniów przyjął on bukiet kwiatów.

Piotr Daniło

Fot. Piotr Jarmocik