Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
piątek, 21 czerwca 2024 roku
Kategoria: Uroczystości

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek - Fot. Piotr Jarmocik

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się hymnem i przemówieniem dyrektora szkoły Włodzimierza Wawulskiego. Pan Dyrektor Wawulski rozpoczął wystąpienie od powitania zebranych uczniów i nauczycieli, którym podziękował za pracę w mijającym roku szkolnym.  Następnie Włodzimierz Wawulski poinformował zebranych, że Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk, po 20 latach pracy w Liceum postanowił przejść na emeryturę. Pan Wawulski podkreślił, że Dyrektor Stapaniuk "pierwszy do szkoły przychodził i ostatni wychodził". Młodzież i nauczyciele nagrodzili dyr. Stepaniuka gromkimi i długimi brawami.

Następnie Włodzimierz Wawulski poinformował społeczność szkolną, że od nowego roku szkolnego  obowiązki dyrektora szkoły pełnić będzie  Pani Joanna Jakimiuk, która w dniu 14 czerwca br. wygrała konkurs na stanowisko dyrektora  II LO z BJN.

W drugiej części uroczystości Pan Dyrektor Wawulski przestawił tegoroczne osiągnięcia i sukcesy uczniów. Wyróżnił m.in. ucznia  kl. III c Ilja Roi, który został zwycięzcą (laureatem) Olimpiady Języka Białoruskiego. W tym roku szkolnym najwyższą średnią ocen uzyskała kl. 3b – 4,07. Wśród uczniów, najwyższe średnie otrzymali: Szymon Proniewicki kl. Ia – 5,59 i Aniela Wojciechowska kl. IIIc 5,20.

Włodzimierz Wawulski podkreślił, że miniony rok szkolny obfitował w wycieczki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Jedną z ostatnich wypraw uczniów była wycieczka do Krakowa i hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Auschwitz-Birkenau. W ciągu roku szkolnego uczniowie wyjeżdżali również do kilku stolic i miast europejskich, m.in. do Helsinek, Rygi, Tallina, Londynu, Brukseli, Strasburga, Pragi.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem świadectw z wyróżnieniem. Pozostałe świadectwa zostały wręczone w klasach. Gratulujemy świadectw z wyróżnieniem, wysokich wyników w nauce oraz promocji do następnych klas. Wakacje czas zacząć! Pora teraz na dwa miesiące relaksu od szkolnych obowiązków i planów lekcji. Uważajcie na siebie. Życzymy bezpiecznych wakacji. Widzimy się 2 września 2024r.

Fot. Piotr Jarmocik