Eugeniusz Bedeniczuk uhonorowany medalem „Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Eugeniusz Bedeniczuk uhonorowany medalem „Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski”
czwartek, 25 stycznia 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

24 stycznia br. w Bielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne Burmistrza Miasta z samorządowcami, przedsiębiorcami, ludźmi sportu i kultury, przedstawicielami instytucji, służb mundurowych, organizacji pozarządowych. Podczas spotkania Burmistrz Miasta Jarosław Borowski uhonorował (pośmiertnie) Eugeniusza Bedeniczuka – olimpijczyka, nauczyciela Naszego Liceum i wychowawcę bielskiej młodzieży medalem „Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski”. 

Świętej Pamięci Eugeniusz Bedeniczuk to osoba, która wielkimi literami zapisała się w historii Bielska i sportu. "Był wybitnym polskim sportowcem, lekkoatletą – trójskoczkiem, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, a także siedmiokrotnym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w trójskoku. W roku 1992 dwukrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski seniorów: podczas mistrzostw na otwartym stadionie w Warszawie i podczas halowych mistrzostw w Spale" - czytamy w opisie tej postaci. Na olimpiadzie zajął dwunaste miejsce. Wiele osób pamięta go także jako nauczyciela wychowania fizycznego w bielskich szkołach i trenera młodzieży, której z zaangażowaniem przekazywał swoją spotową pasję. 

W imieniu zmarłego sportowca medal odebrały Medal odebrały córki Paulina Sielach i Magdalena Dudek. Dziękując za to wyróżnienie, podkreślały, że ojciec zawsze silnie związany był ze sportem i Bielskiem właśnie. Dodały, że najwspanialszą formą jego upamiętnienia jest organizacja cyklicznych Igrzysk Lekkoatletycznych Dzieci i Młodzieży im. Eugeniusz Bedeniczuka.

Więcej informacji na www.bielsk.euWstecz