Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2023 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2023
sobota, 11 listopada 2023 roku
Kategoria: Uroczystości

Fot. Piotr Jarmocik

11 listopada Polska świętuje 105. rocznicę odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po 123 niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej, odrodziło się niepodległe państwo polskie.

W dniu dzisiejszym odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości, podczas których, uczniowie Naszej Szkoły przedstawili wspaniałą prezentację artystyczną.  Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem: Joanny Chilkiewicz, Katarzyny Ignatiuk, Alicji Kobus pod czujnym okiem Pana Dyrektora Włodzimierza Wawulskiego.

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny - jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

Dzień ten został uznany za święto państwowe cytowaną wyżej ustawą z 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

Wiwat Niepodległa!

Fot. Piotr Jarmocik