28 Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

28 Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień"
sobota, 28 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości  

Tatiana - uczennica klasy IV b - jedna z fanek „Bardów”.  Fot. Sławomir Niedźwiecki

27 października w Bielskim Domu Kultury rozpoczął się Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień", czyli Jesień Bardów, popularnie zwana "Bardami".

Pierwszego dnia festiwalu został zaprezentowany muzyczno-artystyczny projekt “Kraj” autorstwa Kaciaryny Vadanosavej i Alaksandry Kanafalskiej, odbyła się rozmowa-wspomnienie poetki Nadziei Artymowicz, a także koncert zespołu Relikt.

Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym za organizację „Bardów" odpowiada Fundacja „Tutaka" - zarejestrowana w listopadzie 2020 r., działająca głównie na rzecz promocji kultury białoruskiej Białostocczyzny i kultury niezależnej związanej z Białorusią.

Członek rady programowej Tutaki Źmicier Kościn zapowiada:

- „Jesień Bardów" to, podobnie jak Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, wydarzenie już kultowe, z 27-letnim stażem. Od poprzedniej edycji Fundacja Tutaka stara się zmienić czysto muzyczny charakter tego festiwalu. I tym razem nie będzie to wyłącznie festiwal białoruskiej poezji śpiewanej, ale nadany mu zostanie format literacko-muzyczny. W tym roku ma znowu być miejscem spotkań białoruskich i podlaskich literatów z publicznością oraz prowokować do szeregu dyskusji na temat kondycji białoruskiej literatury i jej wpływu na rzeczywistość.Wstecz