Dzień Programisty - 13.09 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dzień Programisty - 13.09
niedziela, 10 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

 

3.09.2023 Dzień Programisty.

Dlaczego 256. dzień w roku to Dzień Programisty?

Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości, jakie może przyjąć jeden bajt w swojej 8-bitowej postaci. Dzień Programisty obchodzimy w 256. dzień roku, czyli 13 września (lub 12 w roku przestępnym). 

Programiści potrafią zamienić ciągi liter i cyfr w oprogramowanie komputerowe, które nie tylko ułatwia nam codzienne życie, ale dostarcza nam rozrywki, zapewnia narzędzia do efektywnej pracy i sprawnej komunikacji. Na co dzień często zapominamy, że bez dobrego oprogramowania nasze komputery i smartfony byłyby zupełnie bezużyteczne.

Programiści sprawiają, że innowacyjne pomysły stają się rzeczywistością. W istocie ich praca to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko znajomości samego języka programowania, ale także umiejętności analitycznych i kreatywności. Dlatego wszystkim programistom (w szczegóności naszym uczniom, którzy uczą się pprogramowania) życzymy jak najmniej bugów, niskiej złożoności obliczeniowej algorytmów i niezapominaniu o średnikach i klamrach zamykających.Wstecz