Szkolenia prawne dla naszch uczniów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Szkolenia prawne dla naszch uczniów
wtorek, 18 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

Na zdjęciu adwokat Ewelina Kozak - Okręgowa Rada Adwokacka w Białymstoku podczas zajęć z uczniami klasy I b. Fot. Sławomir Niedźwiecki

18 kwietnia br. Fundacja Pasieka przeprowadziła szkolenia prawne dla naszych uczniów. W szkleniu wzięły udział klasy I b i II bc.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów co umożliwia uczniom swobodną wymianę swoich poglądów i spostrzeżeń z prowadzącym a także zadawanie pytań, także wykraczających poza program spotkania. Warsztatom z prawnikiem zawsze towarzyszy żywa dyskusja opatrzona autentycznymi przykładami z kancelarii prawnej. Dzięki temu umożliwia się uczestnikom nie tylko poznanie przepisów prawa ale także właściwe spojrzenie i przygotowuje argumentację w sytuacji zagrożenia i konieczności podjęcia właściwej decyzji.

Charakter spotkań polega na możliwie szerokim rozpowszechnieniu najważniejszych informacji prawnych dla młodzieży tak aby właściwie kształtować ich postawy obywatelskie.

Świetna atmosfera luźnej rozmowy sprzyja nie tylko atrakcyjności zajęć, ale także efektywnemu wykorzystaniu prezentowanych przykładów „tu i teraz” przez prowadzącego, a przez to realnemu angażowaniu uczniów w zajęcia.

Nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w II LO z BJN jest Sławomir NiedźwieckiWstecz