Dzień Edukacji Narodowej 2022 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień Edukacji Narodowej 2022
czwartek, 13 października 2022 roku
Kategoria: Uroczystości

Zespół „Spadczyna” – mieszanka rutyny z młodością. Fot. Amelia Wojciuk

"Bo nauczyciel musi być człowiekiem wolnym! Musi mieć swoją godność człowieczą, ale także przez państwo dane mu warunki do tego, żeby go szanowano" - WANDA TRACZYK-STAWSKA

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

To najlepszy dzień, by móc wyrazić swą wdzięczność osobom, którym zawdzięczamy swą wiedzę, którzy mają bardzo wielki wpływ na to, jak będzie wyglądało przyszłe życie uczniów.

W dniu 13 października w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, związana z tym świętem. Fotorelację z uroczystości przygotowała Amelia Wojciuk.

Fot. Amelia Wojciuk