Koncert Pamięci STEPA - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Koncert Pamięci STEPA
wtorek, 20 września 2022 roku
Kategoria: Komunikaty

3 października 2022 r. nasz Przyjaciel Łukasz Stepaniuk – STEP – skończyłby 45 lat. W tym dniu także minie dokładnie 4 miesiące od dnia, w którym niespodziewanie odszedł zostawiając po sobie w życiach wielu ludzi wyrwę, ogromną pustkę w wielu miejscach, w których był zawsze.

Współtworzył redakcję transgranicznego Białoruskiego Radia Racja, od początku jej istnienia. Pracował jako dziennikarz, prezenter i sekretarz białostockiej redakcji Radia ESKA. Dzielił swój zawodowy czas między dwie radiostacje, a pozostały czas poświęcał swoim pasjom. Muzyka towarzyszyła mu od czasów szkolnych, kochał namiętnie twórczość Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, grał na różnych instrumentach, produkował muzykę, w czasach licealnych w Bielsku Podlaskim liderował zespołowi Wiadro, w Białymstoku wspierał młode zespoły, pomagał w nagraniach, motywował, podrzucał pomysły, rejestrował koncerty. Tworzył archiwum muzycznej historii Białorusinów Podlasia. Oczywiście działał w Białoruskim Zrzeszeniu Studentów, organizował legendarny w historii białoruskiej kultury Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”. Był także członkiem Zarządu Fundacji Kamunikat.org.

W tym dniu chcielibyśmy się z Wami spotkać, ale na sposób „Łukaszowy”, czyli przede wszystkim przy muzyce, w luźnej atmosferze, bo wolność i muzykę Łukasz sobie wysoko cenił. Ponadto cenił sobie ludzi, był dla nas zawsze wsparciem, pomocny w każdej chwili i każdej sprawie. Dziś to my chcemy Go wspomnieć, a tym gestem też wesprzeć Jego bliskich.
Ku pamięci Stepa zagrają zespół Relikt i Aliaksandr Pamidoraŭ (Pomidor/OFF) – przyjadą specjalnie z Warszawy, na miejscu wciąż jest i czuwa zespół Ilo&Friends, który także pojawi się na scenie. Słowem podzieli się z nami także pisarz - Uładzimir Arłoŭ. Zachęcamy, byście i Wy podzielili się wspomnieniami w tym szczególnym dniu. Formuła pod tym względem jest otwarta. Po prostu potrzebujemy się razem spotkać, by porozmawiać, także poprzez muzykę, ale i by razem pomilczeć.
Do zobaczenia w Nie Teatrze.