Wycieczka do Paryża - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczka do Paryża
wtorek, 6 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

W dniach 19-25 sierpnia zwycięzcy konkursu Praca organiczna 2.0 organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik oraz nauczyciel-opiekun  Włodzimierz Wawulski i wojewódzki koordynator konkursu Iwona Kołos udali się na wycieczkę do Paryża, która była nagrodą dla zespołu za zajęcie I miejsca w w/w Konkursie.

Program wycieczki był bardzo bogaty, obejmował  wjazd na Wieżę Eiffla, spacer po Dzielnicy Łacińskiej oraz zwiedzanie takich miejsc jak:  Wersal, Luwr, Pałac Inwalidów, wyspa świętego Ludwika, Katedra Notre Dame,  Sorbona, Panteon, Pola Elizejskie, Ratusz, Sainte Chapelle, Wielkie Bulwary, OPERA, Muzeum Perfum Fragonard , Muzeum Sztuki Współczesnej, Dzielnica Hal Paryskich, Dzielnica Montmartre, Moulin rouge, Place Pigalle, Bazylka Sacre Coeur, Wieżowiec Montparnasse. Wśród punktów programu znajdował się również rejs Sekwaną. Paryż, to też ważne miejsca, takie jak Hotel Lambert, Biblioteka Polska, czy też grób Fryderyka Chopina. Jeden dzień pobytu to odwiedziny w Disneylandzie pod Paryżem, jedynym tego rodzaju parkiem rozrywki w Europie. W trakcie pobytu można było poczuć urok Paryża, zapoznać się z typowymi potrawami francuskimi.

Małgosia i Eliasz poznali nie tylko zabytki Paryża ale, też jak wspominają, mogli wczuć się w atmosferę tego miasta, gdzie sztuka przenika z każdego zaułka, skweru, fontanny.

Włodzimierz Wawulski najbardziej będzie pamiętać zwiedzanie Luwru, gdzie znajdują się najsłynniejsze obrazy, o których opowiada swoim uczniom na lekcjach. Pani Iwona Kołos zwracała uwagę na kunszt ulicznych malarzy, którzy w kilka minut potrafią wyczarować piękne obrazy. Wszyscy uczestnicy wycieczki zapewniają, że nie zapomną też smaków Paryża (zupa cebulowa, sery, mule, ślimaki, wina).

Były to niezapomniane chwile, które na długo zostaną nam w pamięci.

Dziękujemy

Fundacji Zakłady Kórnickie

Pani Annie Kunysz - Rybińskiej

(Biuro Podróży "Odkrywca")

Pani Dorocie Kaczmarek, za wiedzę profesjonalizm i za rady, bez których pobyt  nie byłby tak udany.

Uczestnicy wycieczkiWstecz