15 lat funkcjonowania strony internetowej naszej szkoły - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

15 lat funkcjonowania strony internetowej naszej szkoły
niedziela, 4 września 2022 roku

15 października 2022r. przypada 15 lat funkcjonowania naszej oficjalnej strony internetowej w domenie www.lozbjn.edu.pl W tym roku obchodzimy więc jubileusz.

Strona prowadzona jest systematycznie od roku szkolnego 2007/2008. Historia strony sięga roku 2007, kiedy zarejestrowałem domenę www.lozbjn.edu.pl, a przy pomocy aplikacji Microsoft Expression Web 2 zaprojektowałem stronę, którą można obejrzeć w archiwum. Pierwsze wpisy (newsy, galerie zdjęć i osiągnięcia) dodałem we wrześniu 2007. Aktualna wersja strony funkcjonuje od roku szkolnego 2009/2010. Jest ona oparta na systemie CMS (System Zarządzania Treścią), którego twórcą jest mój wychowanek Paweł Szeszko – aktualnie mgr inż. informatyki.  Strona jest starsza od wielu naszych uczniów i pomimo istnienia mediów społecznościowych stanowi dziś wizytówkę i główne centrum informacyjne Naszej Szkoły.

Na bieżąco umieszczam wszelkie informacje z życia szkoły, konkursach, imprezach, zawodach, rekrutacji, spotkaniach, wydarzeniach kulturalnych czy politycznych.

Oprócz standardowych komunikatów staram się zamieszczać informacje o losach naszych absolwentów i promować osoby, które mogłyby być inspiracją dla naszych uczniów. Zamieściłem m.in. informację o Katarzynie Chmur, która robi karierę naukową na UG w Gdańsku. Katarzyna była prelegentem na #TEDxSpeaker z prelekcją  „Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość?”

Częstym gościem na naszych łamach jest nasz absolwent - Adam „pi3” Zabrocki, inżynier firmy NVIDIA, wcześniej inżynier firmy Microsoft.  Polecam m.in. rozmowę „Jak trafić z II LO z BJN w Bielsku Podlaskim do Nowego Jorku?”

Świadomie umieszczam informacje, które moim zdaniem mogą zainteresować czy zainspirować czytelnika. Staram się, aby czytelnicy strony dostrzegali, że jest to dynamicznie rozwijająca się szkoła, gdzie uczniowie są popychani do kreatywności i aktywnych zadań.

A tak 15 lat temu wyglądała nasza strona: