II Liceum Ogólnokształcące z BJN
ul. Kopernika 4. 17-100 Bielsk Podlaski
tel/fax 0857306690. tel 0858332142
szkola@lozbjn.pdt.pl

Aktualności rok szkolny 2007/2008

 • Jarosław Kiryluk uczeń kl. I A zdobywcą złotego medalu na XII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego w Moskwie – 08.07.2008. Gratulujemy wspaniałego sukcesu Jarkowi, rodzicom i Pani mgr Eugenii Opalińskiej
  [ zobacz zdjęcia ]
  [ Relacja Jarka ]
 • Zakończenie roku szkolnego - 20.06.2008. Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole swoją obecnością zaszczycili: Konsul Generalny Białorusi w Białymstoku Michał Aleksiejczyk, Ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka, Dr Sławomir Snarski - starosta bielski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Michał Górski
  [ zobacz zdjęcia ]
 • Ogłoszenie wyników pisemnych egzaminów maturalnych - 30.06.2008 godz. 9.00
 • W dniach 6-8.06.2008r. w Międzyzdrojach odbyły się zawody centralne XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Zdanowicz i Julita Sacharczuk – kl. II B. Obie uczennice uzyskały tytuł finalisty. Gratulujemy! Opiekun: mgr Irena Trojanczuk
 • Temat dwunastego konkursu w programie "Historia Bliska", adresowanym do młodzieży szkół średnich i gimnazjów, brzmiał: "Mała ojczyzna w pamięci i świadectwach" i został ogłoszony przez Ośrodek KARTA w czerwcu 2007. Jedną z głównych nagród uzyskała Katarzyna Gawryluk  za pracę "Święta Góra Grabarka wczoraj i dziś" o miejscu kultu wyznawców prawosławia, które staje się ich ojczyzną duchową. Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski Gratulujemy!
  [ okładka ] [ praca ] - 7,98 MB
 • Uwaga! Konkurs fotograficzny „Piękno Powiatu Bielsk Podlaski” [ więcej na ten temat ] [ zobacz plakat ]
 • Lawa Nr 05-06/2008 - ostatni numer:( [ zobacz ]
 • Wykaz podręczników w II LO z BJN rok szkolny 2008/09
  [ zobacz ]
 • Ścieżki edukacyjne realizowane w II LO z BJN w roku szkolnym 2008/09 [ zobacz ]
 • Lawa Nr 03-04/2008 [ zobacz ]
 • Składanie świadectw do 25 czerwca 2008 godz. 12.00
 • Rekrutacja - zakończyliśmy przyjmowanie dokumentów
  - 30.05.2008
 • Marta Łukiańczuk, absolwentka naszego liceum, studentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej została 
  Miss Podlasia 2008.
  Gratulujemy! 16.05.2008
  [ Więcej na ten temat ]
 • Arkusze maturalne - maj 2008 na stronach CKE 
  [ Arkusze i przykłady rozwiązań ] Arkusze będą również dostępne między innymi na portalach: onet.pl, gazeta.pl, tvn24.pl, dziennik.pl, interia.pl, wiadomości24.pl, PAP, dlastudenta.pl
 • Ruszyły matury - 05.05.2008 [ zobacz zdjęcia ]
 • Konkurs recytatorski „Sceniczne słowo”, 30.04.2008, Białystok
  I miejsce - Tomasz Taranta – kl. II d
  I miejsce - Julianna Dorosz – kl. I c
  II miejsce  - Katarzyna Babulewicz – kl. I b
  II miejsce - Anna Post – kl. II c
  III miejsce  - Katarzyna Tomczuk – kl. I c
  Hanna Mordań – wyróżnienie
 • Formy sceniczne, 30.04.2008, Białystok [ zobacz zdjęcia ]
  I miejsce - Teatr ze spektaklem "Ręcznik matki" Gratulujemy sukcesu! Opiekun mgr Anna Brzozowska
  II miejsce - Teatr ze spektaklem "Niespodziewanie" Gratulujemy sukcesu! Opiekun mgr Eugenia Taranta
  Julianna Dorosz otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską. Gratulujemy!
 • Zakończenie nauki w klasach trzecich – 29.04.2008
  [ zobacz zdjęcia ]
 • Rekolekcje Wielkopostne - 24-25.04.2008 [ Program ]
 • Próbna matura kl. II - 21-22.04.2008
 • XXXIX Olimpiada Języka Rosyjskiego - 19-20.04.2008, Warszawa. Z przyjemnością informujemy, że Jarosław Kiryluk z kl. Ia został laureatem III miejsca w kraju.
  Jarek otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w XII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego w Moskwie w dniach 23-29.06. 2008. Finalistkami olimpiady zostały również Marta Fiedoruk i Aneta Gornow. Gratulujemy sukcesu! Opiekunowie: mgr Eugenia Opalińska, mgr Helena Wasiluk
 • Zakończenie programu Socrates-Comenius – 18.04.2008
  Zobacz [ fotoreportaż 1 ] [ fotoreportaż 2 ]
 • XXXIV Olimpiada Geograficzna i XVII Olimpiada Nautologiczna - 11-13.04.2008r. W dniach 11-13.04.2008r. odbyły się w Kozienicach centralne eliminacje XXXIV Olimpiady Geograficznej i XVII Olimpiady Nautologicznej.
  Łukasz Treszczotko z klasy III d reprezentował naszą szkołę w obu olimpiadach i uzyskał miano finalisty Olimpiady Geograficznej i laureata V miejsca Olimpiady Nautologicznej. W nagrodę otrzymał rejs na statku Nawigator 21 (okręt szkolno-badawczy). Za pracę z uczniem zdolnym na przestrzeni 25 lat nauczyciel geografii mgr Eugenia Kruk została wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej, Odznakę Anny Dylikowej, która została wręczona na uroczystym zakończeniu Olimpiad w Kozienicach. Gratulujemy sukcesu !!!
 • "Pokazy z Fizyki" – 11.04.2008. Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zorganizował w naszej szkole "Pokazy z Fizyki". Poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych eksperymentów fizycznych naukowcy z UwB chcieli zainteresować młodzież problemami z otaczającego nas świata oraz zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu fizyki. Pokazy miały również popularyzować studia fizyczne, zwłaszcza na Wydziale Fizyki Uniwersytety w Białymstoku.
  [ zobacz zdjęcia ] [ więcej na stronie ]
 • Przegląd filmów białoruskich - 10.04.2008, godz.17.00
  [ zobacz plakat ]
 • Dawid Fionik, absolwent naszego liceum, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej  i  młody konstruktor, za projekt  innowacyjnego roweru składanego, został wyróżniony w konkursie Design Tech Forum 2007 oraz uplasował się wśród trzydziestu pięciu najlepszych projektów kategorii „Model” i „Photorealistic Images” w organizowanym w U.S.A. światowym konkursie „SolidWorks 2007 Design Contest”. Gratulujemy! – 8.04.2008 [ Więcej na ten temat ]
 • Eliminacje centralne XXXIV Olimpiady Historycznej, 29-31.03.2008 Gdańsk. Nasz uczeń Tomasz Zinkiewicz uzyskał tytuł finalisty [ zdjęcie ]
 • Eliminacje okręgowe XII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, 29.03.2008. Szkołę reprezentowali:
  -Karol Aleksander Ciepłucha klasa I c
  -Piotr Pugacz klasa I a
  Do eliminacji ustnych zakwalifikował się Karol A. Ciepłucha , który uzyskał tytuł Finalisty zawodów okręgowych.
 • Eliminacje centralne VIII edycji Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku, 4-5.04.2008. Brał w nich udział uczeń klasy III c Mariusz Tokajuk, który uzyskał tytuł Finalisty.
 • Justyna Mielnik zakwalifikowała się do trzeciego etapu  (etap centralny) LIV Olimpiady Chemicznej – 28-29.03.2008.
 • Dzień Wolności - 28.03.2008
  - godz. 8.00 - "spotkania z filmem białoruskim" klasy III
  - godz. 9.00 - 11.30 prezentacja potraw białoruskich klasy II
  [ Zobacz fotoreportaż ]
  - godz. 9.30 - turniej klas I [ Zobacz fotoreportaż ]
 • XLIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym pod hasłem "Polska w stosunkach międzynarodowych" – Warszawa, 15-16.03.2008. Nasz uczeń z  klasy III c Tomasz Zinkiewicz uzyskał tytuł  Laureata   
  Gratulujemy sukcesu !!!!! Opiekun Włodzimierz Wawulski
 • Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Internecie - I etap okręgowy on-line - 10.03.2008. Do Olimpiady przystąpiło prawie 3000 drużyn podzielonych na 14 odrębnych okręgów. Nasza szkoła rywalizowała w okręgu 5 (woj. podlaskie i część woj. warszawskiego) [ mapka ]
  Drużyna "Krakers"w składzie Tomasz Fiedoruk, Justyna Pogrebniak, Tomasz Sajewicz, Michał Siemieniuk – kl. IA zakwalifikowała się do II etapu okręgowego on-line. Gratulujemy!
 • Specjalny pokaz „Tutejszych” w kinie Pokój – 7.03.2008. "Tutejsi" Janki Kupały (1882-1942) to pierwszy teatr telewizji wyprodukowany przez BelSat, kanał białoruski TVP, działający w Polsce i skierowany na Białoruś. Sztuka to jeden z najważniejszych dla Białorusinów tekstów, traktujący o samoidentyfikacji narodowej, porównywany czasem z polskim "Weselem".
 • Finał VI edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej pod hasłem "Wspólna Polityka Zagraniczna i Bezpieczeństwa" - 1-2 marca 2008. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Zinkiewicz uczeń klasy III c. Zajął 31 miejsce / na 100 uczestników / i uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy!!!
  Opiekun Włodzimierz Wawulski
 • V edycja Konkursu "U wrót Europy" - 1 marca 2008. Pierwsze miejsce zajął nasz uczeń Karol Aleksander Ciepłucha.  Wyróżnienie uzyskał  Jarosław  Kiryluk  klasa Ia. Gratulujemy !!!  Opiekun Włodzimierz Wawulski [ Zobacz zdjęcia ]
 • Próbna matura 4,5,6.03.2008. [ Serwis maturalny ]
 • Uwaga! Rekrutacja !!! [ zobacz ] Kwestionariusz kandydata [ Pobierz ]
 • Spotkanie z o. Grzegorzem Sosną i m. Antoniną Troc-Sosną autorami najnowszej książki DZIEJE MIEJSCOWOŚCI REDUTY I SZERNIE WE WŁOŚCI ORLAŃSKIEJ. Gmach Liceum, 28.02.2008 (czwartek) godz. 17.00. [ Fotoreportaż ]
 • Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Internecie. Liceum reprezentują: Drużyna [ Secret Serwis ] - Tomasz Jaroszuk, Krzysztof Jakubowski, Łukasz Fiedoruk, Adrian Bednarczyk – Próba generalna online - czwartek 28.02.2008, godz. 9.00 - pracownia komputerowa, s.15

  Drużyna [ Krakers ] - Tomasz Sajewicz, Michał Siemieniuk, Tomasz Fiedoruk, Justyna Pogrebniak – Próba generalna online - środa 27.02.2008, godz. 11.00 – pracownia komputerowa, s.15 [ Więcej nt. olimpiady na stronie organizatora ]

 • Dyskoteka - 21.02.2008, godz. 17.00
 • Ostatnie wydanie gazetki "Lawa" [ zobacz ]
 • Poetycko-muzyczny wieczorek walentynkowy - 13.02.2008. O miłości słowem i muzyką malowanej mogli usłyszeć uczniowie i nauczyciele na wieczorku przygotowanym przez młodzież naszego liceum. Romantyczna muzyka, piękne wiersze i piosenki, nastrojowy wystrój sali sprawiły, że było to niezapomniane spotkanie. [ zobacz zdjęcia ]
 • III Szkolny Konkurs o Tytuł "Mistrza Języka Polskiego" - 11.02.2008. Już po raz trzeci uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie ze znajomości języka polskiego. Spośród 27 uczestników najlepsi okazali się:
  I miejsce - Paweł Oliferuk  klasa I d
  II miejsce - Anna Szeszko klasa III E
  III miejsce - Magdalena Kryńska klasa II c [ zobacz zdjęcia ]
  [ Pobierz i rozwiąż test konkursowy ]
 • Eliminacje Centralne I Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Wydział  Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, 11.02.2008. Z naszej, najliczniejszej reprezentacji najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Gawryluk klasa II c, która otrzymała  tytuł finalisty i wyróżnienie.
  Tytuł Finalisty Olimpiady otrzymali również:
  • Justyna Androsiuk klasa III c
  • Aleksandra Chilkiewicz klasa III c
  • Julianna Dorosz klasa I c
  • Katarzyna Dmitruk klasa III c
  • Katarzyna Klimaszewska klasa III c
  • Marzena Sacharczuk klasa I c
  • Adam Siemieniuk Klasa III c
  • Łukasz Tarasiuk klasa II c
  • Piotr Wasilewski klasa III c

  Opiekun Włodzimierz Wawulski
  Gratulujemy!
 • Okręgowe Eliminacje Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wydział  Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, 9.02.2008. Szkołę reprezentowali Tomasz Zinkiewicz klasa IIIc i Karol Aleksander Ciepłucha klasa Ic. Wśród  6 laureatów Olimpiady znalazł się nasz uczeń Tomasz Zinkiewicz, który będzie reprezentował szkołę na eliminacjach centralnych. [zobacz zdjęcia z uroczystości ]
Opiekun Włodzimierz Wawulski
Gratulujemy!
 • Zebranie rodziców: kl. I, II - godz.9.00, kl. III - godz. 11.00, 10.02.2008.
 • Studniówka w II LO z BJN - 20.01.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Program olimpijski "Porannego" rozstrzygnięty - nasza szkoła wśród najlepszych liceów w woj. podlaskim i bezkonkurencyjna w powiecie bielskim. Zdobyliśmy I miejsce w Rankingu  Olimpiad Językowych w woj. Podlaskim. Natalia Babulewicz wśród 10 najlepszych uczniów w całym województwie - 17.01.2008 [ zobacz fotoreportaż ]
 • Eliminacje II stopnia I Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku - 11.01.2008. Liceum reprezentowało 19 (!!!) uczniów. Do eliminacji centralnych na 25 uczniów zakwalifikowało się 10 naszych - więcej w dziale [ osiągnięcia ]
 • II LO z BJN w Bielsku Podlaskim w czołówce najlepszych liceów w województwie podlaskim – 10.01.2008
  W X Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych magazynu „Perspektywy” i „Rzeczpospolita” nasza szkoła uplasowała się na 45 miejscu w Polsce i IV w woj. podlaskim. W rankingu uwzględniono szkoły, które w roku szkolnym 2006/2007 miały wśród swoich uczniów przynajmniej dwóch laureatów albo finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. [ przeczytaj artykuł ] [ zobacz ranking ]
 • Wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na koncert symfoniczny - H.Wieniawski – II koncert skrzypcowy d-moll op.32 J.J.Strauss – polki, walce (100 uczestników) -  10.01.2008
 • Wieczornica poświęcona Stuleciu Publicznej Biblioteki - Czytelni w Bielsku Podlaskim oraz sieci bibliotek ludowych w powiecie bielskim – 20.12.2007 roku (czwartek), godz. 16.30
  [ zaproszenie ] [ zobacz zdjęcia ]
 • Wizyta Konsula Generalnego Białorusi w Białymstoku Michała Aleksiejczyka w naszej szkole – 14.12.2007
  W ramach wizyty w sali multimedialnej został zaprezentowany dokumentalny film Olega Łukasiewicza "Тадэвуш Кaсцюшка. Вяртанне героя". Uczniowie klas maturalnych zaprosili Konsula Generalnego na studniówkę [ zobacz fotoreportaż ]
 • Wyjazd do Teatru Wielkiego - Opera Narodowa w Warszawie – J.Verdi –"Rigoletto" - 14.12.2007
 • Próbna Matura grudzień 2007 [ zobacz wszystkie testy i odpowiedzi ]
 • Odpowiedzi do arkuszy próbnej matury wraz z kluczami oceniania dla nauczycieli [ zobacz ]
 • Próbna matura w II LOzBJN - 3-7.XII.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Program Socrates-Comenius - Włochy Altamura listopad 2007 - [ przeczytaj artykuł ][ Fotoreportaż ]
 • Powiatowe Prezentacje Artystyczne Szkół Ponadgimnazjalnych organizowane przez Starostwo Powiatowe i Bielski Dom Kultury - 28.11.2007.  Nasza szkoła wypadła bardzo dobrze. Zdobyliśmy następujące nagrody i wyróżnienia:
  - nagroda w kategorii "Plastyka" za stoisko szkoły
  - Gazetka szkolna "Lawa"
  - nagroda w kategorii "Teatr. Własna twórczość literacka"
  - Wioletta Oliferuk - nagroda w kategorii "Muzyka"
  - Magda Hodun i Marcin Kozłowski - nagroda w kategorii "Taniec"
  - Julianna Dorosz - nagroda w kategorii "Teatr. Recytacja"
  - "Dziewczęce Nutki" - wyróżnienie w kategorii "Muzyka"
  - Marta Michalczuk - wyróżnienie w kategorii "Plastyka"
  - grupa teatralna - wyróżnienie w kategorii "Teatr"
  - Tomasz Taranta - wyróżnienie w kategorii "Teatr" - [ zobacz zdjęcia  ]
 • Spotkanie z rodzicami uczniów kl. I i II - 29.11.2007 (czwartek) - godz. 17.00 - sala gimnastyczna - spotkanie z p.I.Folwarską z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Bielsku Podl., godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas. Zainteresowani rodzice mogą także spotkać się indywidualnie z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Indywidualne spotkania z p.I.Folwarską odbywają się w sali nr 13 w godz.15.00-17.00 oraz 18.00-19.00. 
 • I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bielskiego w Pływaniu dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Bielskiego - Bielsk Podlaski 28.11.2007 – II miejsce naszej szkoły w sztafecie 4x50m - skład sztafety: Daniel Florczuk kl. III D, Daniel Malko kl. III B, Krzysztof Jakubowski kl. I A, Maciej Mińko kl. I C
 • Krystian Bondaruk z kl. I A Mistrzem Polski FIFA 2008 - Poznań 25.11.2007 - [ zobacz zdjęcia ] więcej na: [ Esports ] i [ Centrum FIFY ]
 • Tomasz Zinkiewicz z kl. III C zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych VI edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej -
  [ więcej ]
 • Dyskoteka – 22.11.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Wyjazd klas II na lodowisko - MOSiR Białystok  – 15.11.2007
 • Kiermasz ciast – 14.11.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Pielgrzymka uczniów, nauczycieli i księży do Swiato-Uspieńskoj Poczajewskoj Ławry, Poczajew - 12.11.2007 [ przeczytaj artykuł ] [zobacz zdjęcia] www.pochaev.org.ua - Uwaga na kodowanie strony! (Widok/kodowanie/cyrylica)
 • 89. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – złożenie wiązanek i wieńców pod pomnikiem – 11.11.2007
 • Siatkówka dziewcząt II LO z BJN – LO Łapy – 2:0, II LO z BJN – ZSM Łapy 2:0 – 09.11.2007 [zobacz zdjęcia ]
 • Mecze piłki siatkowej: dziewczęta - II LO z BJN - ZSOiZ Ciechanowiec - 2:0; chłopcy - II LO z BJN - ZSE Białystok 2:0   - 31.10.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Informacje na temat matury w 2008 roku na naszej stronie www [ zobacz ] - 29.10.2007
 • Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - 26-28.10.2007. "Bardauskaja Vosien" jest cykliczną imprezą, odbywającą się od 13 lat w Bielsku Podlaskim, podczas której prezentowana jest białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. [ zobacz zdjęcia ]
 • Spotkanie młodzieży II LO z BJN z archimandrytą Ambrożym Jurasowem, duchownym opiekunem Prawosławnego stowarzyszenia „Radoneż” oraz rozgłośni radiowej „Radoneż” w Rosji. Temat spotkania „Chrześcijaństwo we współczesnym świecie” – 23.10.2007. [ zobacz zdjęcia ]
 • Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych – 22.10.2007. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji "Ulubione książki naszych nauczycieli". [ zobacz zdjęcia ]
 • Uczennice II LO z BJN otrzymały stypendia - Ewelina Wyszkowska - Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Natalia Babulewicz - Stypendium Ministra Edukacji Narodowej - 17.10.2007
 • IV Mistrzostwa Powiatu Bielskiego w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych (nauczyciele + uczniowie) - 15.10.2007 - nasza szkoła zdobyła II miejsce [ zdjęcie ]
 • "Dzień Komisji Edukacji Narodowej! Dzień Nauczyciela!" - 14.10.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Wyjazd na film "Katyń" w reż. Andrzeja Wajdy - 10.10.2007
 • Pielgrzymka do monasteru w Jabłecznej i Kostomłotach - 10.10.2007 - organizator ks. Jarosław Ciełuszecki [ zobacz zdjecia ]
 • Otrzęsiny uczniów klas I - 28.09.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Ślubowanie uczniów klas I. Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych - 23.09.2007 [ zobacz zdjęcia ]
 • Wycieczka integracyjna Topiło 2007. Coroczna wycieczka klas pierwszych do miejscowości Topiło w Puszczy Białowieskiej - 20.09.2007 -  [ zobacz zdjęcia ]
 • Wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na koncert symfoniczny – M.Rimski-Korsakow – suita symfoniczna „Szeherezada” (100 uczestników) - 20.09.2007
 • Konkurs na logo II LO z BJN im. B.Taraszkiewicza - [ zobacz ]
 • Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno – wychowawczych 03.09.2007