Kurs IT Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy. IoE - Introduction to the Internet of Everything - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Kurs IT Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy. IoE - Introduction to the Internet of Everything
wtorek, 1 marca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

Społeczeństwo podlega gwałtownym przemianom, a w branży IT pojawia się niezwykle dużo ofert pracy. Co jest tego przyczyną? Miliardy internetowych połączeń między osobami, procesami, danymi i rzeczami. W miarę jak organizacje będą coraz częściej wykorzystywać Internet Wszechrzeczy (IoE) na potrzeby wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów, zapotrzebowanie na pracowników posiadających nowe i dopiero pojawiające się umiejętności IT znacznie wzrośnie.

Znajomość cyfrowego środowiska, które te połączenia tworzą, będzie atutem w każdej branży — począwszy od służby zdrowia czy organów państwowych, aż po finanse, produkcję i rozrywkę. Jeśli chodzi o stanowiska związane z IT i sieciami, w tym analityków systemowych, menadżerów i pracowników wsparcia technicznego, w wielu krajach przewiduje się dwucyfrowy wzrost liczby publikowanych ofert pracy.

W ramach programu Networking Academy firma Cisco opracowała nowy kurs: Introduction to the Internet of Everything (Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy) Dzięki niemu uczniowie i studenci, również kierunków nietechnicznych mogą dowiedzieć się, co dla nas wszystkich będzie oznaczać rozwój Internetu Wszechrzeczy i jak wpłynie to na zmiany rynku pracy, który wykształci się w związku z nowym trendem.

Deficyt umiejętności IT

Analitycy rynku IT przewidują, że w najbliższych latach przy projektach związanych z IoE będzie pracować ponad 4 miliony przedsiębiorców, innowatorów i programistów. W dziedzinach takich jak bezpieczeństwo cyfrowe, tworzenie aplikacji, obsługa systemów, analityka biznesowa i projektowanie produktów wzrost liczby ofert pracy ma wynieść do 30%. IoE sprawia, że sukces na rynku pracy będzie zależał od innych niż obecnie umiejętności. Kurs Introduction to the Internet of Everything może być adresowany zarówno do tradycyjnych grup słuchaczy kursów programu Cisco Networking Academy, jak i do nowych słuchaczy, nie zajmujących się dotyczczas technologiami IT.

Cel kursu

Celem kursu jest wprowadzenie podstawowych koncepcji i technologii, które przyczyniły się do powstania IoE. Kurs pomoże ci w rozwijaniu umiejętności i wiedzy, tak abyś był w stanie: 

  • Wyjaśnić wpływ Internetu Wszechrzeczy na nasz świat.
  • Wyczerpująco omówić interakcje zachodzące między ludźmi, procesami, danymi i rzeczami, które tworzą Internet Wszechrzeczy.
  • Konfigurować urządzenia sieciowe i aplikacje służące do wspierania poszczególnych realizacji IoE.
  • Wyjaśnić korzyści i wyzwania związane z IoE.
  • Wyjaśnić opracowywanie prototypów oraz modelowanie w IoE.

Aby sprawdzić, czy rozumiesz wszystkie pojęcia omawiane w tym kursie, należy rozwiązać quizy umieszczone na końcu każdego rozdziału.  Po ukończeniu kursu należy wypełnić ankietę końcową oraz zdać egzamin końcowy. Po spełnieniu tych warunków otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

 Zapisy do Lokalnej Akademii CISCO

Aby zapisać się na kurs skontaktuj się z instruktorem akademii w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim Sławomirem Niedźwieckim. 
Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA otrzymasz e-mail z tymczasowym loginem i hasłem, zaloguj się wówczas na stronę akademii: http://cisco.netacad.net. Przy pierwszym logowaniu należy uzupełnić swoje dane osobowe w internetowym systemie Akademii Cisco, wtedy również ustalisz swoją stałą nazwę logowania i hasło.
Kolejnym etapem będzie przypisanie do klasy w akademii i rozpoczęcie kursu (informacja o tym fakcie również przesłana będzie e-mailem).

Uwaga. Kurs jest całkowicie bezpłatny i adresowany wyłącznie uczniom naszej szkoły.

Zaglądajcie na naszą stronę, wkrótce zaprosimy naszych uczniów do Akademii Cyberbezpieczeństwa, w ramach której zaoferujemy kurs Cybersecurity Essentials obejmujący fundamentalną wiedzę i najważniejsze umiejętności dla wszystkich obszarów cyberbezpieczeństwa.



Wstecz