Nie szukam swojego miejsca na świecie. Ja je sobie tworzę | Katarzyna Chmur - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nie szukam swojego miejsca na świecie. Ja je sobie tworzę | Katarzyna Chmur
poniedziałek, 11 października 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

“Nie szukam swojego miejsca na świecie – ja je sobie tworzę,” tymi słowami Kasia Chmur wprowadza nas w jej autorską opowieść o poszukiwaniu tożsamości, słuchaniu siebie i życiu na własnych warunkach.

Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość? Nasza kolejna #TEDxSpeaker to Kasia Chmur – osobowość złożona, wymykająca się definicjom, dla której WAVE / FALA to wieczne dryfowanie w poszukiwaniu siebie.

Wychowana w wielokulturowym Bielsku Podlaskim, tyglu polskości i prawosławia, absolwentka Naszego Liceum, od dziecka szuka własnej ścieżki. Obecnie kończy studia na kierunku Chemia na Wydział Chemii UG na Uniwersytet Gdański oraz śpiewa w chórze  Gedanum Orthodoxum (Prawosławna liturgia w języku polskim - Gdańsk ). Gra na fortepianie, śpiewa, uwielbia tworzyć i ma duszę poetki.

Z zaangażowaniem i charyzmą przewodziła Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała na konferencjach o tematyce chemicznej i popularnonaukowej.

Specjalizacja? Nie ten adres - prowadzone przez Kasię badania łączą tyle dziedzin chemii, że sama nie umie jednoznacznie ich zakwalifikować.