Ranking Liceów i Techników 2021 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Ranking Liceów i Techników 2021
środa, 27 stycznia 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

W środę, 27 stycznia 2021 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2021 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2021. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

12. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2021 II LOzBJN znalazło się na 3. miejscu w województwie i 31. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!

Czy w czasach pandemii spada zainteresowanie dobrymi szkołami? Przeciwnie – „popyt” na najlepsze licea i technika rośnie, bo te szkoły z reguły wychodzą z tarczą także z nieprzewidzianych sytuacji. Ranking wskazuje właśnie takie szkoły.

Jaka jest Złota Szkoła roku 2021? Wbrew pozorom podobna do Złotej Szkoły z lat poprzednich. Bo jeśli do tej pory była dobrze zorganizowana, pracowali w niej oddani swojej misji (nie bójmy się tego słowa!) nauczyciele, a uczniowie byli skutecznie motywowani i wspierani, to te wartości udało się przenieść w czas pandemii. Choć łatwo nie było…

Decyzją Kapituły Rankingu zostały utrzymane kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2021:

• sukcesy w olimpiadach 25%,
  • matura – przedmioty obowiązkowe 30%,
  • matura – przedmioty dodatkowe 45%.
Rok temu o tej samej porze wydawało nam się, że wiemy wszystko: znaliśmy termin matury, planowaliśmy zakończenie roku szkolnego, a uczelnie rekrutację na studia. Ten styczeń każe nam ostrożniej snuć plany. Ale jedno jest niezmienne: Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć!