Jak zmotywować się do regularnej nauki? - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Jak zmotywować się do regularnej nauki?
niedziela, 29 listopada 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

Witamy! Dzisiejszy wpis dedykujemy wszystkim tym, którzy w natłoku informacji i zadań zgubili gdzieś motywację do nauki. A przecież jest w tym jakiś cel? Prawda? Życzymy dużo zdrowia i miłej lektury.

1. Obudź w sobie ciekawość świata
Dlaczego o tym piszemy? Ano po to, żebyście przypomnieli sobie swoją ciekawość świata z czasów, kiedy jeszcze nie zasiadaliście w szkolnej ławce. I zrozumieli, że również poprzez internetowe nauczanie możecie znaleźć odpowiedzi na nurtujące was pytania.

2. Pomyśl, po co się uczysz
Zastanów się, do czego jest ci potrzebna nauka? Chcesz zdać egzamin maturalny? Zaliczyć sprawdzian? Pokazać najlepszym, że ty też potrafisz? W przyszłości mieć ciekawy zawód? Warto pamiętać, że wkuwanie nie jest celem, ale dążeniem do niego.

3. Ucz się dla przyjemności
Nauka i przyjemność? Wydaje się niemożliwe, a jednak! W końcu chyba nie ma osoby, która nie chciałaby zabłysnąć. Bo - wbrew pozorom - zdobytą wiedzę możesz wykorzystać nie tylko w szkole, ale także poza nią. Chociażby tłumacząc młodszemu rodzeństwu czy swojej sympatii, dlaczego tak naprawdę samolot lata. Zyskujesz nie tylko jej wdzięczność (bo to właśnie było pytanie, które mogło doprowadzić do pogryzienia czegoś), ale i podziw dla twojej wiedzy.

4. Zapewnij sobie święty spokój
Inni, tzn. rodzice, dziadkowie ciągle ci mówią, że się nie przykładasz do nauki. Oszczędź im i sobie czasu, który na to marnują. Poświęć tę godzinę, dwie dziennie na odrabianie lekcji i powtórki, a zobaczysz, że już po tygodniu poprawi się atmosfera w domu.

opr. Agnieszka Daniluk, Anna Wróblewska