Zaprogramuj Swoją Przyszłość ! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Zaprogramuj Swoją Przyszłość !
piątek, 13 listopada 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

Trwają zapisy do Akademii Programowania prowadzonej w ramach projektu - „NOWOCZESNA

SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów"

Są to CAŁKOWICIE bezpłatne warsztaty programowania dla uczniów Naszego Liceum. Przewidujemy 20 darmowych miejsc.

Każdy słuchacz będzie mógł wybrać spomiędzy kilku  tematów lekcji. Będą to C++, Python, Aplikacje Webowe, Sieci komputerowe, Grafika komputerowa, Bazy danych – język SQL.

Bezpłatne warsztaty dla wszystkich zapisanych uczniów rozpoczną się w II sem. rok. szk. 2020/2021 na początku lutego. Zajęcia odbywać się będą w formie półtoragodzinnych zajęć, dwa razy w tygodniu w wybranym dniu i godzinie, w przypadku przedłużającej się nieobecności uczniów w szkole będą mogły odbywać się w formie zdalnej.

KORZYŚCI DLA UCZNIA

Rozwój umysłu

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.”
–– Bill Gates

Zawód przyszłości

Programiści są jednymi z najbardziej poszukiwanych osób na rynku pracy. Według statystyk w całej Europie brakuje nawet 500 tysięcy programistów. Zdobyta przez kursantów wiedza to inwestycja w przyszłość.

Technologiczna kreatywność

Nauka programowania pozwala zrozumieć jak działają urządzenia elektroniczne i uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób. Kreatywność to jedna z umiejętności, które rozwijamy na naszych zajęciach.

===========================================

Kwestie związane z wypełnieniem dokumentów:

• w przypadku niepełnoletnich uczniów potrzebny jest podpis rodziców
  • w przypadku formularza ucznia ważne jest aby był to wydruk dwustronny (aby oświadczenia nie były na osobnej stronie)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIA/UCZENNICYdo projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów "

NOWY REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

Dokumenty składamy w sekretariacie szkoły.