PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM
poniedziałek, 12 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Stres i napięcie związane z epidemią sprawiają, że wiele osób jeszcze częściej sięga po alkohol. Policja codziennie odnotowuje przypadki nietrzeźwości na drogach, nieustannie dochodzi do śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców! Mniejszy ruch uliczny związany z izolacją wbrew pozorom nie zminimalizował problemu.

Dla wielu kierowców obecna sytuacja dodatkowo usprawiedliwia jazdę po alkoholu: „przecież ruch jest mały, nic się nie stanie”. Do tego dochodzi złudne poczucie braku kary – wiele osób sądzi, że policjanci są zajęci walką z epidemią, więc na pewno nie będą kontrolować trzeźwości. Te wszystkie czynniki sprawiają, że przeciwdziałanie nietrzeźwym kierowcom jest teraz szczególnie istotne. 

„Przeciw pijanym kierowcom” to kampania skierowana m. in. do uczniów szkół ponadpodstawowych, która kompleksowo przedstawia problem nietrzeźwości na drogach.  W ramach tej kampanii 12 października w klasach trzecich odbyły się spotkania pracowników Policji z uczniami.

Piłeś? Nie ryzykuj! Pamiętaj! Wysokie stężenie alkoholu może utrzymywać się w organizmie jeszcze długo po wypiciu. Możesz stracić prawo jazdy, spowodować poważny wypadek i trafić do więzienia na wiele lat…

Agnieszka Daniluk

Fot. Sławomir NiedźwieckiWstecz