Historia - informacje dla uczniów z poszczególnych klas - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Historia - informacje dla uczniów z poszczególnych klas
poniedziałek, 16 marca 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

Poniżej zostaną umieszczone informacje dla uczniów z poszczególnych klas.
Klasa IIIc
Uczniowie zdający maturę z historii proszę o utrwalanie i powtarzanie wiadomości zgodnie z przyjętym harmonogramem. Do wykorzystania jest bardzo wiele materiałów multimedialnych zawartych na stronach:
Będę z Wami na bieżąco  kontaktował się i przesyłał materiały, testy, prezentacje do indywidualnej nauki. Macie czas i możliwości aby poszerzyć i uporządkować własną wiedzę.

Klasa IIc
Zakończyliśmy podręcznik "Starożytność i średniowiecze". Po okresie zawieszenia zajęć będziemy korzystać z podręcznika  Zrozumieć przeszłość. Dzieje nowożytne. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Autorzy Paweł Klint i Piotr Galik. Podręcznik ten jest z dostępem do Matura Rom-u, co pozwala na samodzielne ćwiczenia , w tym przygotowujące do matury. Podobnie można korzystać z wielu materiałów multimedialnych:
Także z Wami pozostanę w bezpośrednim kontakcie mailowym. Zachęcam do powtarzania epoki Średniowiecze, po okresie zawieszenia zajęć, będzie można poprawiać test wiedzy i umiejętności, z tego zakresu. Oceny zostały przekazane Wam drogą mailową. Udostępnię Wam i inne przykładowe testy, które pomogą  w lepszym przygotowaniu się do zajęć.
Klasa I A/C i klasa I B/D
Omawiamy obecnie działy "Polska i świat po II wojnie światowej". Wykorzystajcie ten czas do utrwalenia wiadomości z tego zakresu. Także i tu polecam strony:
Epodreczniki.pl    Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych  Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia Serwis Telewizji Polskiej, stronę Polskiej Kroniki Filmowej
https://vod.tvp.pl/kolekcja/lekcja-historii,47078669?gc=4&page=1 na tej stronie można zobaczyć wiele ciekawych filmów fabularnych i dokumentalnych, które poszerzą Waszą wiedzę. Ja i pani profesor Iwona Czyżyk w najbliższym czasie przekaże Wam prezentacje, omówienia poszczególnych tematów, ciekawostki historyczne i inne inspirujące Was materiały i pomoce.
Klasa Ia/b i klasa Ic/d
Omawiamy obecnie epokę średniowiecza, historię Polski. W najbliższym czasie, przygotuję Wam ciekawy zestaw multimedialnych opracowań i narzędzi, który pozwali Wam na poznanie i poszerzenie Waszej wiedzy o tak ciekawym okresie historycznym. Również klasa Ic/d otrzyma materiały z wiedzy o społeczeństwie

Włodzimierz Wawulski adres mailowy  wlodzimierz_wawulski@vp.pl