Wycieczka do OiFP na program kabaretowy formacji Fair Play Crew oraz do Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczka do OiFP na program kabaretowy formacji Fair Play Crew oraz do Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie
wtorek, 22 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Dnia 4 października, w piątek, klasa II B udała się na wycieczkę do Opery i Filharmonii Podlaskiej na program kabaretowy formacji Fair Play Crew oraz do Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie komedii formacji Fair Play Crew pod tytułem "Kiedyś to było". Jest to grupa performerów, którzy pokazują zupełnie nowy rodzaj stand-up bez słów. Spektakl przeniósł nas  w przeszłość, w której członkowie formacji wcielając się w nieco starszych panów wspominają jak "kiedyś to było" a działo się naprawdę wiele! Po zakończeniu spektaklu mieliśmy okazję spotkać osobiście członków grupy Fair Play Crew: Wojciecha Blacha Blaszko, Cezarego Krukowskiego oraz Marcina Rogalskiego a także wrobić z nimi klasowe jak i indywidualne zdjęcia. Spektakl był bardzo udany oraz ogromnie nam się podobał. Z pewnością mogliśmy stwierdzić że formacja Fair Play Crew ma niezrównane umiejętności sceniczne, ponieważ potrafiła w swoim spektaklu rozśmieszyć bez słów widzów w każdym wieku w tym nas.
Po spektaklu zadowoleni udaliśmy się na spotkanie z Dr Pawłem Grabowskim, kierownikiem hospicjum i prezesem fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Fundacja prowadzi Hospicjum Domowe w ubogich obszarach wschodniego Podlasia, z dala od większych miast, gdzie trudno o środki hospicyjne i odpowiednią opiekę medyczną. Pracownicy hospicjum niosą bezpłatną pomoc nieuleczalnie chorym tak, aby ci mogli godnie przeżyć ostatnie miesiące życia.
Długo rozmawialiśmy z Dr Grabowskim. Opowiedział nam o powstawaniu hospicjum, jego pracy i o trudach prowadzenia hospicjum mobilnego, bez jednego, stałego miejsca do przyjmowania pacjentów. Poruszyliśmy temat samego umierania i tego, jak oddziałuje to na bliskich chorego. Obejrzeliśmy także materiał pokazujący wizytę u pacjentki hospicjum.
Rozmowa z Dr Grabowskim dała nam wiele do myślenia. Spotkanie to było niezwykłe i długo jeszcze będziemy je wspominać.
Organizatorem wyjazdu był wychowawca klasy II B Walery Skrundź.
Tekst: Natalia Izabela Kadłubowska, Martyna Korowaj. Zdjęcia: Walery Skrundź

Fot. Walery SkrundźWstecz