XX6. Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Jesień Bardów / Бардаўская восень - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

XX6. Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Jesień Bardów / Бардаўская восень
wtorek, 15 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach XX6. Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Jesień Bardów / Бардаўская восень.

27 października 2019 w godz. 15:00 – 18:00, w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią bardowie i wykonawcy muzyki autorskiej z Białorusi i Polski.
Na scenie Opery, która jest współorganizatorem białostockiego koncertu zaprezentują się:
  • Todar Wajciushkewich
Białoruski muzyk, multiinstrumentalista, członek zespołów Krywi i Pałac, kompozytor muzyki filmowej, pieśniarz. Współtwórca projektów Narodny Albom i Ja naradziŭsia tut, jeden z założycieli projektu WZ Orkiestra, reprezentant niezależnej sztuki Białorusi.
Piosenki w jego wykonaniu są hitami Podlaskiego Koncertu Życzeń na Radio Racja.
  • ILO&friends
Zespół wykonujący muzykę elektro-akustyczną z tekstami w języku białoruskim. Nagrał trzy autorskie płyty: "Pa darozie" (2007), "Słanieczniki" (2010) i "Koła" (2016).
  • Serge Bashlykevich
Śpiewak, autor piosenek, lider zespołu Leibonik, laureat nagrody Bohater roku 2014 w kategorii "Odkrycie roku w muzyce białoruskiej". Oczarowuje publiczność żywiołowością i humorystycznymi tekstami piosenek. Występ Siarhieja Bashlykevicza to pełen emocji spektakl znakomitego pieśniarza i aktora.
  • Eugen Baryshnikau
Białoruski bard. Dudziarz i wykonawca muzyki folkowej. Telewizyjna gwiazda. Spec z branży IT. Słowem Leo da Vinci współczesnych czasów. Na scenie zapewnia niepowtarzalny, trzymający w napięciu liryczny klimat.
Wstęp na koncert wolny!
ZAPRASZAMY!!!
----------
W przeddzień koncertu w Operze zapraszamy na przejażdżkę do Orli. W miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury wystąpi Serge Bashlykevich
Koncert w Orli (Gminny Ośrodek Kultury) - 26.10 g.17.00
Festiwal jest organizowany przez Szczyty-Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej.
Koncert w Białymstoku współorganizuje Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki.
Festiwal jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miejskiego w Białymstoku.


Wstecz