Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Puszczy Białowieskiej 18.09.2019 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Puszczy Białowieskiej 18.09.2019
czwartek, 19 września 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Fot. Gabriela Jakubowicz

18 września 2019 odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - cichego, malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej.

Topiło jest ostatnią stacją na trasie kolejki wąskotorowej jeżdżącej turystycznie z Hajnówki i gdyby nie możliwość dotarcia tutaj kolejką, zostałoby prawdopodobnie miejscem znanym tylko wtajemniczonym. Przystanek kolejki położony jest nad brzegiem malowniczych stawów, które są atrakcją dla miłośników puszczańskiej scenerii i amatorów wędkowania. To właśnie tutaj od kilku lat przyjeżdżają uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły, aby zmierzyć się w wielu konkurencjach, doładować akumulatory, zapomnieć o nauce, codziennych obowiązkach, a przede wszystkim lepiej się poznać. „Topiło” to wyjątkowa impreza. Pierwsza, która należy do obowiązkowego rozkładu jazdy w naszej szkole. Bez aktywnego udziału w tej imprezie  i kolejnych wydarzeniach trudno będzie zrozumieć specyfikę, klimat i niepowtarzalny charakter naszej szkoły.

W Topile uczniowie wzięli udział w turnieju na najbardziej zgraną klasę pierwszą. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody, a najlepsza klasa otrzymała nagrodę główną – DZIEŃ BEZ PYTANIA!!!

Konkurencje w których zmierzyli się uczniowie:

 1. ZGADNIJ, KTO TO?
 2. KLASOWE HASŁO
 3. PIOSENKA O SWOJEJ KLASIE
 4. KLASA TAŃCZY!
 5. NASZE SELFI
 6. PRZERWA NA MAŁE CO NIE CO PRZY OGNISKU
 7. HISTORYJKA
 8. KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE
 9. WYGIBASY I PIĄTKI
 10. ISKIERKA PRZYJAŹNI
 11. SESJA FOTOGRAFICZNA

Klasa I ab wraz w wychowawczynią mgr Ireną Trojanczuk. Fot. Natalia Kadłubowska

Tym razem współzawodnictwo wygrała klasa Iab (nagrodą jest dzień bez pytania), ale tak naprawdę wygrali wszyscy, ponieważ jako uczniowie Liceum dalej mogą współpracować i rywalizować wśród najlepszych i z najlepszymi, uczyć się od swoich starszych kolegów, nauczycieli oraz rozwijać swoje pasje i talenty.


Organizatorem imprezy była Pani mgr Maria Nikołajuk – pedagog szkolny.

Fot. Gabriela JakubowiczWstecz